Robotyka PHOTON

8 czerwca 2017

W dniu 8 czerwca 2017 roku uczniowie klasy II c i III c uczestniczyli w zajęciach robotyki, przeprowadzonych przez studentów z Białegostoku. Na zajęciach zaprezentowano Robot Photon z Politechniki Białostockiej. Photon to robot (połączony ze specjalną aplikacją na telefon), który przez interaktywną zabawę uczy dziecko podstaw programowania, wspomaga edukację w zakresie informatyki oraz logicznego myślenia. Co ciekawe, wraz z postępami dzieci rozwija się również robot.

Dzieci z wielkim zainteresowaniem uczestniczyły w zajęciach. Każdy uczeń miał możliwość poczuć się w tym dniu programistą i sterować robotem.
Pani Danuta Wojtas – Palińska – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Słupsku gościła na zajęciach dyrektora Wydziału Edukacji w Słupsku – Panią Annę Sadlak oraz zastępcę dyrektora Wydziału Edukacji w Słupsku – Panią Bognę Winiarczyk.

Comments are closed.