Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. H. Sienkiewicza w Słupsku dołączyli do około 100 szkół na świecie świętujących dzień kreatywności, talentu, wiary w swoje możliwości, czyli Międzynarodowy  Dzień Kropki zapoczątkowany przez historię bohaterki książki kanadyjskiego pisarza Petera Reynoldsa. Celem Międzynarodowego Dnia Kropki jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania. Obchody Dnia Kropki zaczęły się od przeczytania lub obejrzenia historii małej Vashti, a następnie stworzenia własnego znaku. Uczniowie poznali historię tej małej dziewczynki i oszaleli na punkcie kropki. Sami wykazali się kreatywnością i pomysłowością – piekąc kropkowe ciasteczka, projektując koszulki w kropki, malując kropkowe plakaty ukazujące ich talenty i mocne strony. Cała szkoła zawirowała kropkami, a każda z nich oznaczała czyjąś mocną stronę. Ponadto odbyły się zawody sportowe „Z kropką w tle”. Uczniowie w sztafecie podawali sobie kropki sukcesów, zmagali się o wygranie sportowej kropki. Wyszliśmy też na ulice naszego miasta, aby przypomnieć mieszkańcom Słupska, że są w czymś dobrzy, że mają przeróżne talenty i że trzeba wierzyć we własne możliwości. Uczniowie  wręczali mieszkańcom miasta upieczone przez siebie ciasteczka – kropeczki i medale z kropki, w które przechodnie samodzielnie wpisywali dziedzinę, w której są najlepsi. Odwiedziliśmy też przedsiębiorców i urzędników – naszych sąsiadów niosąc im ideę kropki, ciasteczka i medale. Obchody Dnia Kropki zwieńczyliśmy zbiorowym zdjęciem uczniowskich kropek. Dzień pełen twórczej radości pokazał uczniom, że  jest dziedzina, w której są najlepsi, a wiara we własne siły jest początkiem drogi do sukcesu. Nauczycielom kropka przypomniała, że właśnie ich rolą jest budowanie tego poczucia wartości u młodych ludzi, odszukiwanie i wzmacnianie ich talentów.

Szkoły Podstawowej nr 1
w Słupsku