Z okazji obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu w Słupsku w dniu 22 września odbyła się mobilna gra miejska pod patronatem Miejskiego Zakładu Komunikacji Miejskiej oraz Instytutu ds. Młodzieży. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w rywalizacji w składzie: Kewin Pyter, Patryk Błachnio z klasy VII a, Maksymilian Pyzio oraz Wiktoria Bengier z klasy VI a. Zadaniem uczniów było rozwiązanie zagadek w punktach kontrolnych, gdzie mogli się dostać tylko za pomocą komunikacji miejskiej. W każdym z wyznaczonych miejsc uczniowie zdobywali punkty i to decydowało o końcowym wyniku. Konkurencje były różnorodne: uczniowie układali puzzle, wyznaczali trasę do bibliotek, biegali na stadionie odpowiadając na pytania, wykazywali się wiedzą na temat sposobów komunikacji oraz szukali ukrytych znaków w słupskim ratuszu. Zdecydowanie najlepiej przebiegła konkurencja biegowa w której nasi uczniowie uzyskali największą ilość punktów, w pozostałych wypadli równie dobrze. Spośród dziesięciu drużyn to nasza szkoła zajęła I miejsce! Wspaniała organizacja i praca w grupie oraz spryt zadecydowały o zwycięstwie.

Serdecznie gratulujemy uczniom oraz opiekunce grupy p. Aleksandrze Chylewskiej i życzymy dalszych sukcesów.