9 listopada klasa IV d i IV c  wybrała się wraz z opiekunami do Teatru Lalki Tęcza na spektakl: pt.”Pipi Pończoszanka” na podstawie powieści Asrtid Lindgren. Jest to historia piegowatej dziewczynki z rudymi warkoczykami i kolorowymi pończochami o imieniu Pipi. Jest ona bardzo bezpośrednia w kontaktach z dorosłymi, odważna i ma bogatą wyobraźnię. Kiedy pojawia się w miasteczku z własnymi tradycjami i zasadami, dochodzi do wielu nieporozumień i komicznych sytuacji. Pod osłoną dowcipu i lekkości historia Pipi opowiada o tęsknotach za własnym miejscem, za ludźmi i akceptacją. Po spektaklu uczniowie klasy IV d zostali na warsztatach teatralnych. Tam poznali różne rodzaje lalek, które występują na scenie: pacynki, marionetki, jawajki, kukiełki. Mogli wejść na scenę i spróbować swoich sił aktorskich sterując lalkami. Okazało się, że nie jest to takie łatwe. Zwiedziliśmy również scenę i zaplecze teatralne. Było to niezapomniane przeżycie dla wszystkich.

Comments are closed.