W piątek, 24 listopada, odbył się XI Wojewódzki Konkurs Sienkiewicz słowem malowany. Udział w nim wzięli uczniowie z Siemianic, Damnicy, Dębnicy Kaszubskiej, Redzikowa, Biesowic, Głobina oraz ze słupskich szkół.
Młodzi recytatorzy urzekli swoją wspaniałą deklamacją pięknych fragmentów prozy Henryka Sienkiewicza, m.in.: powieści Potop,  W pustyni i w puszczy, nowel Latarnik,  Janko Muzykant,  Z pamiętnika poznańskiego nauczyciela, Bartek zwycięzca.
Zwycięzcami konkursu zostali:
w kategorii klas IV-V
I m. – Mateusz Kwiatkowski – SP 5 w Słupsku
II m. – Dominik Derda – SP6 w Słupsku
III m. – Zuzanna Kosiorek – SP3 w Słupsku
W kategorii klas VI-VII
I m. – Oskar Frączkiewicz – ZSP w Siemianicach
II m. – Maja Kołodziejczyk SP w Biesowicach
III m. – Iga Kośla – ZSP w Dębnicy Kaszubskiej.

Nagrodę specjalną Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 w Słupsku otrzymał Oskar Frączkiewicz  ze szkoły w Siemianicach, który zachwycił mistrzowską interpretacją fragmentu Janka Muzykanta.
Nagrodę wręczyła Pani Dyrektor Elżbieta Krawczykiewicz.
Gratulujemy!

Comments are closed.