W Szkole Podstawowej im.Leopolda Staffa we Włynkówku odbył się 08.12 b.r I Mikołajkowy Turniej Szachowy. Wzięło w nim udział 39 szachistów reprezentujących  11 szkół podstawowych naszego regionu. Turniej został rozegrany systemem szwajcarskim. Każdy zawodnik rozegrał 7 partii z czasem po 10 minut na osobę. W klasyfikacji IV-VII  I miejsce  zdobył Mikołaj Rokicki z SP 1 Ustka, II był Wojciech Kędzierski z SP2 Słupsk, a III Gracjan Saliszewski z SP8 Słupsk. Wśród uczniów młodszych najlepszy okazał się Adam Piątak z SP 2 Ustka, II miejsce wywalczyła Lena Cyprych z ZSS Siemianice, a III był Mateusz Andrzejewski z SP Adventure Ustka. W klasyfikacji drużynowej I miejsce przypadło SP 1 Ustka, II SP 2 Słupsk, a III SP 1 Słupsk. Najlepsze drużyny oraz zawodnicy otrzymali puchary, dyplomy i nagrody,a każdy z 39 zawodników również dyplomy i drobne nagrody. Emocji nie brakowało. Zapraszamy na turniej o puchar P.wójt, który odbędzie się w lutym w SP Włynkówko.

Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły w składzie: Bartosz Batruch kl. V b, Marcel Polak kl. VI c i Olgierd Król kl. VII a zajęli III miejsce w klasyfikacji drużynowej w Mikołajkowym Turnieju Szachowym.

Comments are closed.