Śpiewanie kolęd w bożonarodzeniowe wieczory jest jedną z najstarszych i najpiękniejszych polskich tradycji. W dawnej Polsce czas ten poświęcano zabawom i śpiewaniu tych starych pieśni obrzędowych, składano sobie życzenia i obdarowywano wzajemnie.

Dnia 8 grudnia 2017 roku odbył się XI Wojewódzki Konkurs „Śpiewajmy kolędy”, do którego przystąpiło 19 solistów oraz 12 zespołów ze szkół podstawowych województwa pomorskiego.

Cele konkursu to: popularyzowanie wśród dzieci staropolskiej tradycji śpiewania kolęd, rozwijanie wrażliwości na piękno muzyki, pobudzanie i rozwijanie uzdolnień muzycznych dzieci, stworzenie możliwości współzawodnictwa artystycznego wśród uczniów, wymiana doświadczeń pedagogicznych, poszerzenie repertuaru wokalnego, konfrontacja poszukiwań repertuarowych.

Jury oceniało uczestników w kategoriach klas I – III, IV – VII, soliści i zespoły.

SKŁAD JURY:

Violetta Wójcik – dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Słupsku, muzyk
Edyta Stańczyk – nauczyciel muzyki w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 w Słupsku
Małgorzata Kozłowicz – nauczyciel muzyki w Zespole Szkół w Damnie
Szymon Duraj –chórzysta Polskiego Narodowego Chóru Młodzieżowego oraz Chóru

Art’n’Voices

UCZESTNICY KONKURSU:

Szkoła Podstawowa nr 3 w Słonowicach
Szkoła Podstawowa nr 2 w Ustce
Szkoła Podstawowa w Zaleskich
Szkoła Podstawowa w Wytownie
Zespół Szkół w Jezierzycach
Szkoła Podstawowa w Charnowie
Szkoła Podstawowa w Gąbinie
Zespół Szkół Samorządowych w Objeździe
Szkoła Podstawowa w Głobinie
Dom Kultury w Ustce
Zespół Szkolno – Przedszkolny w Siemianicach
Szkoła Podstawowa nr 2 w Słupsku
Szkoła Podstawowa nr 3 w Słupsku
Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 w Słupsku
Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 w Słupsku
Szkoła Podstawowa nr 6 w Słupsku
Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 7 w Słupsku
Szkoła Podstawowa nr 8 w Słupsku
Szkoła Podstawowa nr 9 w Słupsku
Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 10 w Słupsku
Szkoła Podstawowa nr 1 w Słupsku

Wyniki:
KLASY I -III Soliści
I miejsce – Paulina Bąbelek Dom Kultury Ustka
II miejsce – Helena Stec Zespół Szkolno – Przedszkolny Siemianice
III miejsce – Maja Dudkiewicz SP 10 Slupsk
Wyróżnienie – Pola Fortuńska SP5 Słupsk
Nagroda Dyrektora SP 1 – Magda Wójcik SP Wytowno
KLASY I – III zespoły
I miejsce – Marzenie SP2 Słupsk
II miejsce – Figielek Dom Kultury Ustka
III miejsce – Mini Wiolinki
Wyróżnienie – Słoneczka SP8 Słupsk
KLASY IV-VII soliści
I miejsce – Katarzyna Guzowska SP2
II miejsce – Klaudia Żorniak SP Wytowno
III miejsce – Wiktoria Odelska SP7 Słupsk
Wyróżnienie – Sara Stolarek SP Słonowice , Aleksandra Ćmiel SP Głobino
Nagroda Dyrektora SP 1 Aleksandra Ćmiel SP Głobino
KLASA IV – VII Zespoły
I miejsce – Świerszcze ZS Jezierzyce
II miejsce – Czwórki SP4 Słupsk
III miejsce – Marzenie SP2 Słupsk
Wyróżnienie – Magiczna Piątka SP5

Comments are closed.