Licytacja WOŚP

16 stycznia 2018

Jak nasza szkoła wspierała Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy?

W minionym tygodniu po raz 26 cała Polska uczestniczyła w akcji zainicjowanej przez Jurka Owsiaka. Dyrekcja, nauczyciele, Samorząd Uczniowski, jak co roku, wspierali, zachęcali, nadzorowali, dawali przykład swoją postawą i zaangażowaniem uczniom naszej szkoły. Uczniowie widząc to nie pozostawali dłużni i pięknie włączyli się w cały cykl organizowanych w formie zabawy przedsięwzięć.

Najbardziej popularną formą czynnego zaangażowania w akcję było zbieranie do skarbonki pieniędzy. Pieniędzy, które pozyskiwano od osób charytatywnie wspierających akcję, w zamian za symboliczne serduszko. Ten rozpoznawalny symbol udziału w WOŚP uczestnicy nosili z wielką dumą. Przez cały tydzień w ten sposób zebraliśmy 369,29zł.

Kolejną formą charytatywnego wsparcia tej akcji była licytacja Biletów bezpieczeństwa. Odbyła się ona w dniu 11 stycznia na sali gimnastycznej. Do licytacji przeznaczone zostały Cztery takie bilety. Każdy z nich jednorazowo zwalnia z ustnej odpowiedzi, niezapowiedzianej kartkówki lub pracy domowej. Do wyboru przez posiadacza. Będzie on ważny do końca roku szkolnego 2017/2018. Jeden z biletów osiągnął wartość 43zł. W ten sposób zebraliśmy 133zł.

W ten sam dzień odbył się kiermasz domowych wypieków. Dzięki zaangażowaniu wychowawców i uczniów klas VIA i VI B przy silnym wsparciu ich rodziców udało się zebrać kwotę 226,98zł.

Samorząd Uczniowski z wielką radością chce poinformować, że pobity został zeszłoroczny rekord zebranych funduszy i wyniósł on 729,27zł.

Za wspaniały finał dziękujemy. Jesteście wielcy!

I jakby to powiedział Jurek Owsiak:

„Już za rok kolejna akcja Wielkiej Orkiestry, która będzie grać do końca świata i o jeden dzień dłużej!”

Comments are closed.