14 kwietnia 2016 roku odbył się w naszej szkole XXVI Wojewódzki Konkurs Recytatorski „Sacrum w literaturze polskiej”. Celem konkursu jest oddanie chwały Bogu, ukazanie potrzeby sacrum w życiu człowieka, poszukiwanie wspólnej płaszczyzny wiary i kultury a szczególnie tematyki chrześcijańskiej w literaturze polskiej, propagowanie wartości humanistycznych i kultury słowa. W konkursie udział wzięło 90 uczniów ze słupskich szkół podstawowych oraz okolic: Kępic, Zagórzycy, Głobina, Potęgowa, Słonowic, Redzikowa, Lipnicy, Kwakowa, Damnicy.

Jury przyznało nagrody:
Klasy I:
I miejsce – Alicja Krycińska – ZS Kępice
II miejsce – Alicja Puchała – SP Zagórzyca
III miejsce – Zofia Janikowska – SP 3 Słupsk oraz Mikołaj Kurdasiński – SP Głobino
Wyróżnienie – Justyna Majewska – SP 4 Słupsk oraz Alan Nadolny – SP 6 Słupsk
Klasy II:
I miejsce – Hanna Żurawska – SP 3 Słupsk oraz Lena Jasiewicz – SP 5 Słupsk
II miejsce – Zofia Ślusarska – SP 4 Słupsk
III miejsce – Marcelina Gańska – SP Zagórzyca
Klasy III:
I miejsce – Zuzanna Grzebielucha – SP Słonowice
II miejsce – Dominika Juchniewicz – SP 5 Słupsk
III miejsce – Lena Wismont – SP 3 Słupsk oraz Szymon Borucki – SP 6 Słupsk
Wyróżnienia – Helena Kaczmarek – SP Potęgowo oraz Bartosz Tarów – ZS Redzikowo
Klasy IV:
I miejsce – Marta Łuczak – ZS Kępice
II miejsce – Mateusz Kwiatkowski – SP 5 Słupsk oraz Laura Paszkowska – SP 1 Słupsk
III miejsce – Kornelia Białoskórska – SP 6 Słupsk
Wyróżnienie – Julia Lipka – SP Potęgowo
Klasy V:
I miejsce – Wiktor Dłużniewski – SP 6 Słupsk
II miejsce – Agata Wantoch – Rekowska – ZS Lipnica
III miejsce – Wiktoria Nowak – ZS Kepice
Wyróżnienie – Antoni Nosewicz – SP 4 Słupsk
Klasy VI:
I miejsce – Maria Budzińska – SP Kwakowo
II miejsce – Michalina Lewandowska – SP 3 Słupsk
III miejsce – Aleksandra Olesiak – SP 1 Słupsk oraz Julia Cichońska – SP 6 Słupsk
Wyróżnienie – Igor Michalczyk – SP Damnica
Klasy VII:
I miejsce – Daria Krasowska – SP Potęgowo
II miejsce – Kamila Rutkowska – SP Słonowice
III miejsce – Magdalena Dworakowska – ZS Kępice
Wyróżnienia – Julia Zdrojewska – SP 1 Słupsk oraz Krzysztof Felski – ZS Lipnica oraz Wiktor Ryński – ZS Redzikowo

Comments are closed.