We wtorek 15 maja 2018 roku uczniowie klasy 6c, 7a i 6a pod opieką wychowawców: p. Doroty Duraj, p. Dagmary Siwek i p. Iwony Powideł wybrały się na wycieczkę do pięknego Torunia. Dzieci zwiedziły Stare Miasto, mogły stanąć pod krzywą wieżą, podziwiały osobliwy zegar na wieży katedralnej, zobaczyły mury obronne i kamienice mieszczańskie. Dużo radości dostarczyły Pomnik Filusia i Pomnik Osiołka, które należało koniecznie pogłaskać, aby w przyszłości powrócić do Torunia. Wiele atrakcji dostarczyło Centrum Nowoczesności „Młyn wiedzy”, gdzie każdy mógł wykonać różnego rodzaju doświadczenia i poprzez zabawę poszerzyć swoją wiedzę w zakresie fizyki i astronomii. Następnym punktem w programie wycieczki było Muzeum Toruńskiego Piernika, czyli największe muzeum piernika w Europie posiadające również największą kolekcję drewnianych form piernikowych oraz prowadzące najszerzej zakrojone badania na temat historii toruńskiego piernikarstwa. Tutaj uczniowie mogli wypiec własny piernik dekoracyjny, który, stał się jedną z pamiątek z wizyty w Toruniu. Poznali przyprawy używane do wyrobu pierników (m.in. goździki, anyż, kardamon, miód, mąka). Odwiedzili tradycyjną kuchnię, gdzie mogły zajrzeć do wirtualnej książki zawierającej dawne przepisy na ciasto piernikowe i do samochodu marki „Żuk”, którym rozwożono do sklepów toruński przysmak. Wreszcie odwiedzili biuro dyrektora fabryki i zajrzeli do sklepu, w którym stoją dawne opakowania po toruńskich słodkościach.

Zwieńczeniem wycieczki po obiedzie, było kupienie pamiątek, a przede wszystkim wyśmienitych pierników toruńskich.
Wszyscy wrócili w dobrych humorach.

Comments are closed.