Kodowanie to zabawa, która rozwija kreatywność ucznia, uczy myślenia algorytmicznego i współdziałania w grupie, daje dużo satysfakcji i radości. Przekonali się o tym uczniowie klas I-III, którzy po raz pierwszy uczestniczyli w wydarzeniu Code Week. Co się wydarzyło?
Klasy pierwsze programowały robota, który wędrował do wyznaczonego celu korzystając z edukacyjnego zestawu do kodowania. Klasy drugie i trzecie poznawały środowisko programu Scratch. Pod okiem pani Małgorzaty Piechowicz budowały z klocków pierwsze skrypty animacji i prostych gier. Zespół uczniów z klasy III a uczestniczył w warsztatach kodowania z wykorzystaniem robota Photon oraz korzystania z aplikacji Lightbot. Zajęcia instruktażowe odbyły się w SP nr 6, a uczestnikami byli zaproszeni uczniowie słupskich szkół. Przez tydzień towarzyszyły nam roboty, które wykonaliśmy na zajęciach technicznych. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Koordynator działań Małgorzata Piechowicz

Comments are closed.