Co daje nauka kodowania uczniom, dlaczego jest tak ważna? Otóż programowanie to umiejętność logicznego myślenia, samodzielnego dochodzenia do rozwiązań, wyciągania logicznych wniosków. Także współpraca i pomoc. W dniach 15 – 21 października 2018 roku uczniowie naszej szkoły włączyli się w obchody Europejskiego Tygodnia Kodowania – Code Week. Jego celem jest popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.
Uczniowie klas czwartych na zajęciach informatyki pod kierunkiem p. Justyny Kucharskiej i p. Iwony Powideł rozwiązywali zadania matematyczne sterując robotem w programie digipuzzle. Klasy piąte zalogowały się w wirtualnej klasie Code.org, aby tam realizować kurs kodowania w przyjazny dla uczniów sposób. Uczniowie klas szóstych zapoznali się z robotem Photon, który wyposażony jest w sensory pozwalające mu widzieć, słyszeć, odczuwać dotyk, odróżniać ciemność od światła, mierzyć odległość i nie tylko. Klasy siódme natomiast bawiły się w poszukiwaczy skarbów poprzez rysowanie specjalnej mapy i znajdowanie drogi z Wyspy Piratów do Wyspy Skarbów. Uczniowie klas ósmych pracowały na zajęciach informatyki w języku html. Ogłoszony został również konkurs dla uczniów klas IV – VIII na wykonanie dowolnej animacji w programie Scratch.
W obchody Europejskiego Tygodnia Kodowania włączyli się również uczniowie uczęszczający na świetlicę szkolną. Pod kierunkiem p. Justyny Kucharskiej zaznajomili się z robotem Photon i wszystkimi jego funkcjami.
Koordynatorem obchodów Europejskiego Tygodnia Kodowania w klasach starszych była p. Iwona Powideł.

Comments are closed.