9 listopada 2018 r. o godz. 9.00 w Wicku Morskim na terenie Centralnego Poligonu Sił Powietrznych, rozpoczął się XIII Pomorski Bieg Niepodległości, który ma formę 10 km biegu na orientację, strzelania, rzutu granatem i testu wiedzy historycznej.
Drużyny ze szkół, z województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego – klasy szkół mundurowych, ponadgimnazjalnych, gimnazjów i szkół podstawowych oraz służby mundurowe, rywalizowały w zdobyciu czterech pucharów: Ministra Obrony Narodowej – służby mundurowe, Komendanta CPSP w Ustce (kategoria szkół mundurowych), Starosty Powiatu Słupskiego (kategoria szkół ponadgimnazjalnych), Burmistrza Miasta Ustki (szkoły podstawowe i gimnazjalne).
Naszą szkołę reprezentował Sikorski Michał 8b, Demidok Marcin 8c, Kurczyn Adam 8c. Po zaciętej walce w grupie gimnazjów i podstawówek na 15 zespołów zajęli 6 miejsce a wśród samych podstawówek 3 miejsce.