Społeczność uczniowska SP 1 doskonale wie, że w zdrowym ciele, zdrowy duch kryje się! Dlatego bierzemy udział w kolejnym projekcie międzynarodowym eTwinning. „Healthy Food Recipes” to przedsięwzięcie, którego głównym celem jest zachęcenie uczniów do zachowania zdrowych nawyków żywieniowych. W projekcie uczestniczą także szkoły z Grecji, Turcji, Rumunii, Hiszpanii, Tunezji oraz Czech. W realizacji zadań ważne jest wykorzystanie umiejętności dzieci, doskonalenie kompetencji zdobytych przez nie w procesie edukacji. W ramach projektu „Healthy Food Recipes” uczniowie klas 1a, 1b, 2a, 2b, 4a oraz 4b wspólnie wykonali plakaty przedstawiające owoce i warzywa, które następnie podpisali ich nazwami w języku angielskim. Dodatkowo, grupa młodych specjalistów do spraw zdrowego odżywiania się z klasy 2b wykonała plakaty piramidy żywieniowej, wykorzystując w swoich pracach własnoręcznie wycięte zdjęcia z gazetek, przedstawiające produkty spożywcze. Szybko okazało się, że zbilansowana dieta oraz nawadnianie organizmu to nie wszystko. Przepis na zdrowie dopełnia codzienny ruch!

Comments are closed.