TONGUE TWISTERS IN POLISH LANGUAGE – o roli poprawnej artykulacji nie tylko w języku polskim

Aby nasz PONGLISH stał się pure ENGLISH, potrzebny jest perfect POLISH.
Język ojczysty Polaków nie bez powodu uchodzi za jeden z najtrudniejszych języków na świecie. Wymawianie niektórych głosek naszego systemu wymaga nie lada sprawności narządów aparatu artykulacyjnego – zwłaszcza języka. Uczniowie klasy II b, biorący udział w międzynarodowym projekcie „Healthy Food Recipes”, postanowili podzielić się z obcojęzycznymi uczestnikami tego przedsięwzięcia najciekawszymi, trudnymi do wymówienia kombinacjami wyrazów, występującymi w języku polskim. Poniżej przedstawiają Wam pomysł na świetną zabawę związaną z tzw. łamańcami językowymi. Należy jak najwyraźniej i jak najszybciej wypowiedzieć prezentowane zdania. Powodzenia!

Tongue twisters in polish language – film

Comments are closed.