W piątek skorzystaliśmy z zaproszenia naszych sąsiadów i wzięliśmy udział w „Majówce z Drzewniakiem”. Dzień Otwartej Szkoły w ZST w Słupsku był dla ósmoklasistów naszej „Jedynki” okazją do zapoznania się z ofertą kolejnej szkoły ponadpodstawowej. Przyszli absolwenci SP 1 w „Drzewniaku” zgłębiali tajniki zawodów, takich jak np.: technik reklamy, plastyk, technik programista, technik informatyk, pracownik pomocniczy obsługi hotelowej, czy technik stylista. Uczniowie odwiedzili profesjonalnie wyposażone gabinety i prowadzili rozmowy z doświadczoną kadrą nauczycieli. Świetnie bawili się podczas układania i rozwiązywania quizów na iPadach w aplikacji Kahoot!. Jednak największe wrażenie wywarły na naszych uczniach warsztaty projektowania i drukowania w 3D. Wizytę za miedzą zakończyliśmy na sportowo na sali gimnastycznej „Drzewniaka” – kibicując kolegom biorącym udział w turnieju piłki siatkowej. To był intensywnie spędzony dzień!