Relacja Adama Kurczyna z lekcji PIERWSZA POMOC, którą przeprowadził 29 maja w klasie 2b:

Na początku lekcji naświetliłem temat pierwszej pomocy. Dzieci zadawały pytania, a ja próbowałem na nie wszystkie odpowiedzieć. Później przeszedłem do przedstawienia prezentacji multimedialnej i odegrałem scenkę udzielania pierwszej pomocy na ulicy. Aby przedstawienie było bardziej wiarygodne, poprosiłem mojego kolegę, Mateusza Hann, aby odegrał rolę poszkodowanego. W niektórych momentach używałem też sztucznego manekina, na którym pokazywałem sposób wykonywania resuscytacji krążeniowo-oddechowej i udrażniania dróg oddechowych. Dzieci dalej z zaciekawieniem oglądały pokaz. Następnie pozwoliłem im, aby pod moim nadzorem same poćwiczyły udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej na fantomie. Potem zademonstrowałem małej widowni film, który był podsumowaniem wiedzy zdobytej na zajęciach. Na zakończenie rozdałem dzieciom kolorowanki poświęcone pierwszej pomocy oraz cukierki.