10 czerwca uczniowie klas 6a, 7c i 8a wraz z wychowawczyniami uczestniczyli w wycieczce do urokliwego Poznania. Po przyjeździe do historycznej stolicy Wielkopolski przeszliśmy na Stare Miasto z najcenniejszymi zabytkami architektury renesansu. Tam czekała już na nas sympatyczna Pani Przewodnik, która oprowadziła nas po Starówce,w ciekawy sposób opowiadając m.in. o historii Ratusza i koziołków, urządzających małe przedstawienie; kolorowych kamieniczkach stanowiących pozostałości dawnej zabudowy handlowej, Pałacu Działyńskich, Mielżyńskich, Górków; fontannach przyozdobionych rzeźbami. Pierwszą część naszego wyjazdu zakończyliśmy spacerem po zespole zabytkowym na Ostrowie Tumskim i zwiedzaniem fary – jezuickiej Kolegiaty św. Marii Magdaleny.
Następnym punktem programu wycieczki było Poznańskie Zoo. Nasze serca skradły najpierw foki, a następnie surykatki, którym jednak mocno doskwierało Słoneczko, dlatego niechętnie pozowały do zdjęć. Fruwające okazy motyli oraz Tarantula w Motylarni cieszyły się dużym zainteresowaniem chłopców. Dziewczynki zdecydowanie postawiły na kotowate: rysie, żbiki, karakale i manule.
Na koniec naszego pobytu w stolicy Wielkopolski zwiedziliśmy stadion Lecha Poznań. Po siedzibie słynnego „Kolejorza” oprowadzał nas Pan Przewodnik. Byliśmy m.in. na trybunach, w sali konferencyjnej, szatni zawodników oraz strefie VIP. Poznaliśmy zakamarki stadionu – na co dzień dostępne tylko najznamienitszym gościom. Było to piękne zwieńczenie dnia pełnego dobrych wrażeń.
Jak to zwykle bywa: wszystko co dobre, szybko się kończy. Jednak nic straconego – zbliżają się wakacje, więc może niedługo tu wrócimy! Do zobaczenia Poznaniu 🙂

Comments are closed.