Nauczać – znaczy pokazywać możliwości. 
Uczyć się – znaczy dawać sobie szansę” 
Paulo Coehlo

Nowy rok szkolny 2019/2020 rozpoczął się dla uczniów naszej szkoły 2 września o godz. 10.30 na boisku. Jak co roku ten niezwykle ważny dzień zgromadził nie tylko uczniów i grono pedagogiczne, ale również rodziców, dziadków i bliskich, którzy chcieli uczestniczyć w inauguracji roku szkolnego. Swoją obecnością zaszczycił nas również ks. Proboszcz Józef Domińczak. Po powitaniu, wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrała Pani Dyrektor Elżbieta Krawczykiewicz, która powitała zebranych, a szczególnie ciepło uczniów klas pierwszych. Przypomniała wszystkim, że 80 lat temu, 1 września 1939 r,. nie było tak radośnie, gdyż wybuchła II wojna światowa, która przyniosła ból, cierpienie i śmierć ok. 6 mln Polaków. Po uczczeniu ciszą pamięci ofiar wojny, Pani Dyrektor zapewniła, że nowy rok szkolny z pewnością będzie dobry i przyniesie wiele interesujących wydarzeń. Następnie zaprezentowała pracowników szkoły, w tym nauczycieli, którzy od 1 września rozpoczęli pracę w Jedynce. Przedstawiła również bogatą ofertę zajęć prowadzonych w odnowionych i wyposażonych w nowoczesne sprzęty multimedialne salach, życząc dzieciom i młodzieży, by podążali do takiego wzorca ucznia, który będzie: aktywny, odpowiedzialny, ciekawy świata, tolerancyjny, otwarty, odważny, wierzący w swoje możliwości i przygotowany do dalszej nauki. Do życzeń na nowy rok szkolny dołączył ks. Proboszcz Józef Domińczak . Po oficjalnej uroczystości uczniowie z wychowawcami udali się do klas.

Życzymy wszystkim, aby ten rok szkolny upłynął na spełnianiu marzeń, a każde niepowodzenie stało się fundamentem przyszłego sukcesu.

Comments are closed.