Młodzi Głosują

26 września 2019

Mamy po 13,14 lat i jesteśmy uczniami klasy ósmej. To właśnie nam przypadło w udziale uczestniczyć w niecodziennej akcji: Wybory parlamentarne 2019. Nasi rówieśnicy będą mieli okazję uaktywnić się przy następnych wyborach.

My, tzn. Wiktoria Bengier, Laura Diegner, Maksymilian Pyzio, Julia Witkowska, Aleksandra Goraj–Bednarek, Aleksandra Malczewska, Kasia Fijałkowska, Wiktoria Matowicz podjęliśmy działania już dzisiaj. Dla uczniów z klasy: 6a,b,c,d; 7a,b; 8a,b,c przeprowadziliśmy lekcje informacyjne dotyczące świadomości obywatelskiej i procedur wyborczych. Omówiliśmy przykładową kartę do głosowania i rangę wagi jednego głosu. Na spotkaniu roboczym z naszą nauczycielką od wosu p. Haliną Krupa nasza 8-osobowa grupa jednogłośnie przejęła odpowiedzialność za sposób prowadzenia lekcji i kampanię pro-frekwencyjną.

1. 09. 2019r. w naszej szkole przeprowadziliśmy akcję profrekwencyjną zgodnie z wytycznymi CEO „Młodzi Głosują”. Uczniowie chętnie słuchali, co mamy do powiedzenia i z ciekawością dopytywali się o formę głosowania w „Szkolnym Lokalu Wyborczym”. Na pytania odpowiadaliśmy z pełnym zaangażowaniem i świadomością. Po każdej przeprowadzonej przez nas lekcji wykonaliśmy zdjęcia, dokumentując nasze przedsięwzięcie. W szkole spotkaliśmy się z aprobatą Pani Dyrektor Elżbiety Krawczykiewicz dla akcji „Młodzi Głosują ” i sympatią nauczycieli, którzy umożliwili nam wejście na ich lekcje. Nad całością czuwał nasz „motywator” Pani od wosu.

Jesteśmy zadowoleni. Dotarliśmy do 130 uczniów. Mamy nadzieję, że nasze działania edukacyjne będą przydatne i pomocne w podejmowaniu indywidualnych decyzji. Przypominamy, że jesteśmy neutralni politycznie i daliśmy radę sprostać zadaniom.

Mamy nadzieję, że uczniowie po naszej akcji będą mieli pełną świadomość na temat głosowania. Dzięki temu w przyszłości wybiorą odpowiedniego kandydata do Sejmu i Senatu.