Apel – 11 listopada 2019

11 listopada 2019

Dzień jedenasty, miesiąc deszczowy,lecz dla nas cudny, piękniejszy niż lato.

Cieszy się każdy kwiatek, drzewo, dom.Polacy znów na swoim są.

(J. Zabielska, Listopadowa radość)

Dnia 8 listopada 2019r. odbył się w naszej szkole apel z okazji Dnia Niepodległości. Sala gimnastyczna zamieniła się w studio telewizyjne, z którego transmitowano obchody święta odzyskania przez Polskę wolności i niezależności. Dzięki magii teatru przenosiliśmy się na ulice Słupska, do szkoły, a nawet filharmonii. Aktorzy wcielający się w role prezenterów przypomnieli widzom najważniejsze wydarzenia z okresu historii naszego kraju. Recytatorzy przywołali emocje żywo związane z tym świętem – dumę, żal, poczucie obowiązku, radość, nadzieję. Pieśni patriotyczne wykonane przez naszych uczniów stworzyły podniosły nastrój zadumy i refleksji.

Apel został przygotowany przez panią Małgorzatę Dawidowską, która zaangażowała do jego wykonania klasę VIc. Nad oprawą muzyczną i dekoracjami czuwała pani Barbara Drożdżal, która w to piękne polskie święto włączyła uczniów z klas VC, VIA, VIC, VID i IIIA.