3.02.20 odbyła się ,,żywa lekcja historii” zaprezentowana przez Teatr Historyczny ,,Chorągiew Komturstwa Gniewskiego”. Uczestniczyli w niej uczniowie klas IV- VI. Idea żywej lekcji historii to połączenie wyjątkowo atrakcyjnej dla odbiorców formy przekazu z konkretną wiedzą historyczną. Tym razem była to podróż w czasy starożytnej Grecji i Rzymu. Prowadzący w niezwykle barwnie, ciekawie i z dużą dozą humoru opowiadał uczniom o zwyczajach panujących w starożytnej Grecji i Rzymie. Zaprezentowano stroje z epoki. Zaciekawienie wywołał bogaty zbiór hełmów, broni i tarcz. Dzięki rekwizytom uczniowie mogli na własnej skórze poczuć ciężar uzbrojenia hoplity lub legionisty, albo przymierzyć odzież noszoną na co dzień przez starożytnych Greków i Rzymian. Sporą część pokazu zajęła opowieść o greckiej falandze, armii Imperium Rzymskiego i gladiatorach. Uczniom, oprócz pouczających i zabawnych powiastek spodobały się liczne prezentacje strojów starożytnych wojowników. Dobrze jest, choć na chwilę przenieść się w innych świat, który znamy tylko z kart książek.