Z przyczyn od nas niezależnych odwołujemy,  na czas nieokreślony,  XXVIII konkurs SACRUM W LITERATURZE POLSKIEJ zapowiedziany na 28 marca. PRZEPRASZAMY

XXVIII WOJEWÓDZKI KONKURS RECYTATORSKI
SACRUM W LITERATURZE POLSKIEJ”
rok szkolny 2019/2020

Cele konkursu:

1. Oddanie chwały Bogu.
  2. Ukazanie potrzeby sacrum w życiu człowieka.
  3. Poszukiwanie wspólnej płaszczyzny wiary i kultury a szczególnie tematyki chrześcijańskiej w literaturze polskiej.
  4. Propagowanie wartości humanistycznych i kultury słowa.

1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas I-VIII szkoły podstawowej.
  2. Uczniowie prezentują utwór poetycki należący do liryki nieprzekraczający 3 minut.
  3. Prezentowany utwór ma być związany tematycznie ze ściśle pojmowanym sacrum.
  4. Podczas prezentacji utworów dozwolone są gesty wspomagające interpretację. Nie przewiduje się prezentacji wszelkich form teatralnych.
  5. Dyrektor Szkoły powołuje komisję, która przeprowadza w swojej szkole eliminacje do konkursu. Eliminacje te powinny odbyć się w drodze konkursu szkolnego.
  6. Komisja wyłania po jednym reprezentancie z każdego poziomu klas.Oznacza to, że należy wyłonić jednego ucznia z klas pierwszych, jednego z klas drugich itd. Nie należy przysyłać na konkurs np. dwóch uczniów z klas pierwszych, a żadnego z klas drugich. Można natomiast zrezygnować z reprezentowania np. klasy piątej czy innej.
  7. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do dnia 10 marca 2020 roku na kartach zgłoszeń w:

Szkole Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Słupsku
76-200 Słupsk, ul. Witolda Lutosławskiego 23,
e-mail: beata.smolarz@sp1slupsk.pl

XXVIII Wojewódzki Konkurs Recytatorski
„Sacrum w literaturze polskiej”
odbędzie się 28 marca 2020 roku o godzinie 10.00
w Szkole Podstawowej nr 1 w Słupsku

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie !!!

Organizatorzy

Karta zgłoszenia uczestnika do XXVIII Konkursu Recytatorskiego „Sacrum w literaturze polskiej”

Prosimy o czytelne i dokładne  wypełnienie karty zgłoszenia.

KLAUZULA INFORMACYJNA RODO XXVIII Wojewódzki Konkurs „Sacrum w literaturze polskiej”