Temat: Chronimy przyrodę.Bez nazwy

Skup się i nie śmieć!  To najprostsza decyzja jaką możesz samodzielnie podjąć.  A jednak – sądząc po stanie dróg, chodników, parków i lasów  ciągle wielu z nas ma z tym problem.

Zalecenia.

• Śmieci wyrzucaj do kosza. Jeśli nie masz go w zasięgu ręki, trzymaj śmieci przy sobie, dopóki kosza nie znajdziesz (skorzystaj z kieszeni, przegródki w torebce czy plecaku, z własnej dłoni).
  • Pamiętaj  na wszelkie wyjścia w plener staraj się zabierać saszetkę  „taką” na śmieci. Jest na zamek, a w środku ma śliską powierzchnię, którą łatwo się czyści – wrzucamy tam opakowania po przekąskach,  brudne chusteczki, ogryzki itp., które później lądują w koszu na śmieci.
  • Szanujmy wspólną przestrzeń, by każdy z nas mógł się nią cieszyć.
  • Nasza planeta to naprawdę nie jest przestrzeń niczyja – oddychamy wspólnym, „niczyim” powietrzem, tak samo ważne jest, byśmy dbali o ziemię, to, co pod naszymi stopami.

Bez nazwy1

Zapoznaj się z treścią filmu edukacyjnego dla dzieci i odpowiedz sam sobie na pytania.

1. Jak możemy oszczędzać energię i wodę?
  2. Jak powinniśmy się zachowywać by nie zaśmiecać naszej planety?
  3. Czy pamiętasz jak wygląda znak recyklingu.

Już wiesz.!!!

Podziel się swoją wiedzą z najbliższymi: z babcią, dziadkiem, mamą, tatą i z rodzeństwem.

1. YouTube. W kontakcie z naturą – dla dzieci (9:09 min.)
  1. https://www.youtube.com/watch?v=zleExE18fqQ

Bez nazwy2