Załącznik nr  1

do zarządzenia dyrektora  nr  10/2020     z dnia  4 czerwca 2020 r.

PROCEDURY ZWROTU KSIĄŻEK I PODRĘCZNIKÓW
DO BIBLIOTEKI SZKOLNEJ W SZKOLE PODSTAWOWEJ  NR 1

1. H. SIENKIEWICZA W SŁUPSKU
  2. Zwrot ww. zbiorów do biblioteki odbywać się będzie w dniach od 8 do 22 czerwca 2020r.
  3. Uczniowie klas I nie zwracają podręczników.
  4. Rodzice/opiekunowie prawni, uczniowie zwracają książki według harmonogramu zwrotu poszczególnych klas (aby uniknąć grupowania się osób).
  5. Przypomina się uczniom i rodzicom zasady zwrotu wypożyczonych podręczników i książek:

zwrot podręczników w kompletach, usunięcie foliowych okładek, usunięcie zapisanych ołówkiem notatek, zwrócenie uwagi na czystość i estetykę książki.

1. W przypadku zniszczenia lub zagubienia książki, podręcznika rodzice/opiekunowie prawni zobowiązani są pokrycia kosztów zakupionego podręcznika lub odkupienia zagubionej pozycji (po ustaleniach
    z nauczycielem bibliotekarzem).
  2. Każda osoba( rodzic, uczeń, opiekun ) udająca się do szkoły w celu przekazania podręczników i książek, zobowiązana jest do posiadania rękawiczek, maseczki ochronnej oraz do dokonania dezynfekcji rąk (przy wejściu do szkoły). Dzieci do lat 8 nie dezynfekują rąk.
  3. Osoby dokonujące zwrotu książek i podręczników informuje się o określonym sposobie przekazania tych zbiorów do biblioteki:

• Reklamówkę z książkami rodzic/uczeń przekazuje w wejściu szkoły dyżurującej tam pani woźnej, podając imię i nazwisko oraz klasę dziecka, które zwraca podręczniki,
  • W reklamówce powinny znaleźć się: komplet podręczników + opis na kartce : imię i nazwisko ucznia, klasa, lista podręczników, nr telefonu kontaktowego do rodzica/opiekuna prawnego. Książki bez opisu nie będą przyjmowane,
  • książki pozostałe (wypożyczone) należy opisać j.w. i dołączyć do reklamówki z podręcznikami.

1. Po czasie kwarantanny książek nauczyciel biblioteki liczy ilość podręczników, potwierdza oddanie podręczników lub wskazuje braki i termin oddania lub odkupienia braków. O ewentualnych brakach rodzice zostaną powiadomieni przez nauczyciela bibliotekarza do 26 czerwca poprzez dziennik librus.
  2. Po zakończeniu kwarantanny książek, nauczyciel bibliotekarz również dokonuje oceny stanu technicznego podręczników. W przypadku stwierdzenia zniszczenia podręcznika rodzic/opiekun prawny zobowiązany będzie do zwrotu kosztów ceny podręcznika.
  3. Książki przechodzą kwarantannę w bibliotece szkolnej oraz sali 24.
  4. Uczniowie klas VIII oddają podręczniki w wyznaczonym w harmonogramie terminie, przy czym książki oddają bezpośrednio wychowawcy w wyznaczonej przez wychowawcę sali. Wychowawca przy uczniu sprawdza kompletność pakietu podręczników oraz pozostałe książki, które uczeń powinien zwrócić do biblioteki.

HARMONOGRAM ZWROTU PODRĘCZNIKÓW

czerwiec 2020 r.

8 czerwca – poniedziałek

2a – 08.06              godz. 8-10             3 podręczniki i wypożyczone książki

2b – 08.06.            godz. 10-12            3 podręczniki i wypożyczone książki

3a – 08.06             godz. 12-14            3 podręczniki i wypożyczone książki

9 czerwca – wtorek

3b – 09.06             godz. 8 – 10            3 podręczniki i wypożyczone książki

4a –  09.06             godz. 10-12            8 podręczników i wypożyczone książki

5a – 09.06             godz. 12-14            9 podręczników i wypożyczone książki

10 czerwca – środa

5b – 10.06             godz.8 -10               9 podręczników i wypożyczone książki

5c – 10.06             godz. 10-12             9 podręczników i wypożyczone książki

6a – 10.06             godz. 12-14             9 podręczników i wypożyczone książki

15 czerwca – poniedziałek

6b – 15.06            godz.8- 10               9 podręczników i wypożyczone książki

6c –  15.06           godz. 10-12             9 podręczników i wypożyczone książki

6d – 15.06            godz. 12-14             9 podręczników i wypożyczone książki

19  czerwca – piątek

7a – 19.06            godz.10-12               11 podręczników i wypożyczone książki

7b – 19.06           godz.12-14               11 podręczników i wypożyczone książki

22 czerwca – poniedziałek z wychowawcą

8a – 22.06            godz. 8-10               11 podręczników i wypożyczone książki

8b – 22.06            godz. 10-12            11 podręczników i wypożyczone książki

8c – 22.06             godz.  12-14            11 podręczników i wypożyczone książki

Podczas przebywania rodziców i uczniów w szkole obowiązują „Procedury bezpieczeństwa na terenie szkoły w okresie pandemii COVID-19”, dotyczące wszystkich pracowników Szkoły Podstawowej nr 1 w Słupsku, uczniów oraz ich rodziców lub opiekunów.