Bezpieczeństwo w sieci

29 października 2020

W dniach 28-29.10.2020r. odbyło się spotkanie profilaktyczne on-line dzieci z policjantem, pt. BEZPIECZEŃSTWO W SIECI. W środę w spotkaniu uczestniczyli uczniowie z klas 6a,6b,6c, w czwartek o godz. 11.45 z klas 7a,7b,7c natomiast o godz. 12.45 uczniowie z klas 7d, 8a,8b.

W SKRÓCIE:
Policjant informował o zagrożeniach w sieci oraz konsekwencjach w przypadku łamania prawa. Mówił między innymi o tym, że należy być dyskretnym. Informacje, które publikujemy w sieci, stają się publiczne i widoczne dla wszystkich. Nie należy wstawiać informacji, zdjęć lub obrazków, których nie chcemy udostępniać całemu światu. Uważajcie – mogą zostać przekazane dalej, zmienione po to, by ośmieszyć, zaszkodzić! Należy być anonimowym w sieci. Nie należy dzielić się prywatnymi lub bardzo osobistymi informacjami. Nie należy również organizować spotkań z przypadkowymi osobami poznanymi w sieci. Bardzo ważne jest aby mówić dorosłym (rodzicom, nauczycielom) jeśli coś jest nie tak! Szanuj innych w sieci!

Previous Post