Grupa projektowa z klasy VII C zakwalifikowała się do udziału w projekcie „Szkoła Demokracji”. Dnia 28 października  nasi uczniowie uczestniczyli w inauguracji tego programu. Wydarzenie odbywało się online. Podczas tego spotkania mieli możliwość  poznania założeń „Szkoły Demokracji”, dowiedzieli się też jakie będą ich zadania w ramach tego projektu.

Po oficjalnym otwarciu tegorocznej edycji programu uczniowie wraz z opiekunem wzięli udział w warsztatach z trenerami „Szkoły Demokracji”.  Był to czas bardzo intensywnej pracy. Zaprezentowali wizytówkę swojego zespołu, dyskutowali nad  koniecznością funkcjonowania Samorządu Uczniowskiego, wybierali zadania do realizacji w swojej szkole, a nawet przygotowali reklamę budżetu partycypacyjnego stworzonego na potrzeby zadania.

Cztery godziny warsztatów online minęły bardzo szybko. Nasi uczniowie mocno zaangażowali się w pracę. Dostali duże wsparcie od  trenerów „Szkoły Demokracji”.  Ich zadanie domowe to wykonanie planu działań, które będą chcieli zrealizować w naszej szkole.

Previous Post
Next Post