Klasa 7c podpowiada

1 marca 2021

Nauczanie zdalne wcale nie jest nudne – aplikacja whiteboard.fi !

Grupa projektowa z klasy VII C przygotowała filmik instruktażowy do aplikacji whiteboard.fi. Było to jedno z zadań, które realizuje w ramach uczestnictwa w programie „Szkoła Demokracji”.

Jego celem było pokazanie uczniom i nauczycielom sposobu działania tego narzędzia multimedialnego, a przez to zachęcenie do wykorzystywania go w nauczaniu zdanym.

W trakcie tego wyzwania uczniowie przeanalizowali lekcje online, w których uczestniczyli od listopada 2020r. Okazało się, że nauczyciele korzystają z wielu różnych narzędzi multimedialnych, doszli również do wniosku, że dzięki nim te zajęcia są ciekawsze i bardziej interaktywne. Pozwalają uczniom spotkać się w grupach, pracować wspólnie nad jakimś zadaniem, czy brać udział w przysłowiowej „burzy mózgów”.

Sama aplikacja whiteboard.fi jest bardzo prosta w obsłudze, nie wymaga logowania ani od nauczycieli, ani od uczniów. Uczniom podoba się to, że tylko nauczyciel widzi jego odpowiedzi i że może docenić jego indywidualną pracę. Z kolei nauczycielowi daje podgląd na pracę wszystkich uczniów jednocześnie.

Zapraszamy do zapoznania się z instrukcją do aplikacji whiteboard.fi. stworzoną przez uczniów naszej szkoły.