Pamiętamy-Akcja Żonkil

23 kwietnia 2021

,,Czasami najbardziej niezwykłym skarbem jest zwyczajne, spokojne życie.” Tak mawiała Babka, najstarsza członkini rodu drobinek. Jej postać najmłodsi uczniowie poznali z opowiadania Zofii Stankiewicz ,,Pamięć drobinek”. 19 kwietnia, jak co roku, przystąpiliśmy do Akcji Żonkile, upamiętniającej powstanie w getcie warszawskim. Najmłodsi uczniowie poznali bohaterów tamtych dni w opowiadaniach „Historia pewnej ulicy” i „Pamięć drobinek”, starsi obejrzeli filmy „Będę pisać”, „Muranów – Dzielnica Północna”. Po co to robimy? Aby pamięć o tych wydarzeniach nie zanikła. Bo przecież dotyczy dziejów naszego kraju, narodu, świata, czasami jest bliska naszym rodzinom. Uczymy się jej, by wiedzieć i pamiętać, jakie wydarzenia zmieniały nasz kraj i świat. Dla przestrogi „żeby historia się nie powtórzyła”. Na znak, że pamiętamy uczniowie wykonali papierowe żonkile.