Dnia 23.04.2021r uczniowie klasy 8b,7c i 4b uczestniczyli w Debacie Oksfordzkiej w ramach projektu ZŁOTE SZKOŁY NBP. Teza debaty brzmiała : Osoby niepełnoletnie powinny samodzielnie dysponować swoimi finansami.Celem debaty było udowodnienie przy użyciu odpowiednich argumentów prawdy lub fałszu określonej tezy.Drużynę propozycji i opozycji reprezentowali uczniowie kl 8b.Nad przebiegiem debaty czuwał marszałek , który w sposób godny i uroczysty pilnował porządku i przestrzegania regulaminu.Sekretarz nadzorował limit czasowy wypowiadających się uczestników.Sędziowie po wysłuchaniu obu drużyn wydali werdykt.

Debacie przysłuchiwał się zaproszony ekspert pani Magdalena Drewniak, magister ekonomii główna księgowa w Szkole Podstawowej nr 1 w Słupsku. Udzieliła uczniom cennych wskazówek z zakresu ekonomii i finansów