Kolejny Sukces SP1

18 czerwca 2021

Z przyjemnością informujemy, że Szkoła Podstawowa nr 1 otrzymała kolejny grant w wysokości 𝟳𝟵𝟮𝟲 zł w Matematycznym Programie Grantowym MPotęga Fundacji mBank.
Jest to już drugi grant w tym roku, który uzyskaliśmy na działania rozwijające kompetencje matematyczne. Chcemy odczarować matematykę i zachęcić uczniów do zgłębiania tej nauki poprzez kreatywne, pełne nieszablonowych pomysłów projekty dotyczące zastosowania matematyki w praktyce. Tym razem otrzymaliśmy grant na realizację projektu „Matematyczny remont”. W działaniach, które realizowane będą w nowym roku szkolnym wezmą udział uczniowie klas VII – VIII. Projekt dotyczyć będzie kompleksowej symulacji przeprowadzonego remontu, podczas którego uczniowie zastosują w praktyce umiejętności matematyczne z zakresu geometrii przestrzennej, obliczania pół powierzchni, jednostek i skali. Jednocześnie realizując działania projektowe uczniowie podczas spotkań ze specjalistami rozwiną kompetencje informatyczne z zastosowaniem tabletów graficznych pozyskanych w grancie, kompetencje w zakresie przedsiębiorczości, pogłębią wiedzę z ekonomii i bankowości oraz projektowania przestrzeni. Realizacja projektu przyczyni się do rozwoju nie tylko umiejętności matematycznych naszych uczniów, ale również kompetencji miękkich, takich jak praca w grupie, kreatywność, nieszablonowe podejście do rozwiązywania problemów.