Ślubowanie i pasowanie na ucznia

22 października 2021

Dnia 15 października 2021 r. odbyła  się w naszej szkole uroczystość ślubowania i pasowania na ucznia. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. W tym dniu  dzieci zostały oficjalnie przyjęte do grona uczniów szkoły. Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze. Następnie uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie na sztandar szkoły. Ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę i klasę, zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po ślubowaniu, aktu pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Słupsku dokonała Dyrektor Szkoły Pani Ewa Chochuł oraz Wicedyrektor Pani Wioleta Subocz. Po uroczystości dzieci zostały zaproszone na poczęstunek w klasie, gdzie wychowawcy wręczyli uczniom pamiątkowe dyplomy i medale. Ten dzień z pewnością na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich.