Spotkanie z Mistrzem

25 listopada 2021

W czwartek 25.11.2021 r. odbyło się spotkanie dzieci z klas: VI A,VII C oraz VIII D z wielokrotnym reprezentantem Polski w piłce siatkowej, panem Marcinem Prusem. W wydarzeniu uczestniczyło około 70 dzieci. Pan Marcin Prus przedstawił program profilaktyczny pn. „Mistrzem Być”. Niezwykły gość przedstawił dzieciom możliwości samorozwoju, położył nacisk na wzmacnianie wartości jednostki w grupie, ukazał istotę stworzenia odpowiednich warunków do pracy w zespole, a także zwrócił uwagę na wiarę we własne możliwości. Opowiedział o swoich sukcesach, między innymi: złotych medalach Mistrzostw Polski, złotym medalu Mistrzostw Świata z Bahrajnu 1997, a także złotym medalu Mistrzostw Świata FIVB Poland 2014. Po spotkaniu uczniowie klasy VII C pozostali na warsztatach sportowych. Dzieci miały okazję uczyć się od mistrza. Pan Marcin, mimo swoich osiągnięć, pokazał dzieciom, że zawsze warto być sobą i nie wywyższać się. Zwracał uwagę na postawy dzieci, analizował je na bieżąco. Dzięki takiemu działaniu, konsekwencji, mógł spokojnie, bez zakłóceń przeprowadzić zajęcia. FANTASTYCZNE SPOTKANIE. FANTASTYCZNY ODBIÓR DZIECI (ZAANGAŻOWANIE, ZACIEKAWIENIE, MNÓSTWO PYTAŃ DO MISTRZA).Dziękujemy autorowi książki „ Mistrzem Być!” za ciekawy przekaz, bogate treści profilaktyczne oraz prezent w postaci autorskiej książki, która wzbogaci księgozbiór biblioteki szkolnej.Koordynatorami spotkania były panie pedagog: Sylwia i Danuta.