Miło nam poinformować , że nasza szkoła otrzymała dotację w wysokości 12.000 zł z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025 Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowanym we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki, Biblioteką Narodową, Instytutem Książki oraz Narodowym Centrum Kultury.

Program ma na celu tworzenie warunków rozwoju i rozwój czytelnictwa w Polsce poprzez kształtowanie i promowanie postaw proczytelniczych oraz wzmacnianie roli bibliotek publicznych, pedagogicznych i szkolnych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. Otrzymane fundusze umożliwiły wzbogacenie zbioru bibliotecznego naszej biblioteki aż o 601 nowych pozycji wydawniczych. Wśród nich znalazły się lektury szkolne, ale także nowości wydawnicze dla dzieci i młodzieży niebędące lekturami. Dotacja z programu umożliwiła nam także zakup laptopa, aby stworzyć w naszej bibliotece kolejne stanowisko multimedialne, przy którym będzie można samodzielnie pracować, wyszukiwać informacji i ciekawostek. Udział w programie to także konkursy propagujące czytelnictwo i spotkania czytelnicze, które już się rozpoczęły. Zachęcamy do udziału! Informacje znajdziecie w szkolnych ogłoszeniach w dzienniku elektronicznym.!

Comments are closed.

Skip to content