„Piątka dla natury”

11 lutego 2022

W tym roku postanowiliśmy szczególnie zadbać o dobro naszej planety, jedną z akcji ekologicznych, do których przystąpiliśmy jest program edukacyjno – grantowy „Velvet. Piątka dla natury” skierowany do szkół podstawowych w całej Polsce zainicjowanego przez firmę Velvet CARE.

W ramach programu nasza szkoła ubiega się dofinansowanie szkolnego ekoprojektu o wartości 7 tys. złotych: „Ecoparklet dla Natury”. Przedmiotem projektu jest renowacja terenu zielonego przy szkole oraz postawienie parkletu z siedziskami dla uczniów i nasadzeniami z roślin oczyszczających powietrze z substancji szkodliwych ze spalin samochodowych.

Dzięki akcji uczniowie będą poszerzać swoją wiedzę na temat ekologii, która w przyszłości zaowocuje dobrymi nawykami działającymi na korzyść naszego środowiska, zgodnie z hasłem „Działamy dziś, z myślą o jutrze!”.

W ramach programu wspólnie poznamy najważniejsze zasady dotyczące redukcji źródeł zanieczyszczenia powietrza oraz gazów cieplarnianych. W programie mogą wziąć udział szkoły podstawowe z całej Polski. Trzymajcie za nas kciuki!