Od 12 do 16 września 2022 r. w naszej szkole trwała akcja „Tygodnia dla profilaktyki chorób zakaźnych”. Podczas akcji uczniowie Jedynki uczestniczyli w lekcjach wychowawczych i zajęciach świetlicowych poświęconych tematyce dbania o zdrowie oraz kształtowania umiejętności niezbędnych do jego ochrony. Starsze dzieci zapoznały się m.in. z wykazem produktów biobójczych, zaleceniami w zakresie systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych. Obejrzeli także film edukacyjny o profilaktyce chorób zakaźnych. Uczniowie świetlicy zwrócili uwagę na temat prawidłowych nawyków higieniczno-sanitarnych. Swoją wiedzą podzielili się z innymi, wykonując prace plastyczne. Wszyscy doskonale wiemy – zdrowie jest najważniejsze!