21 października 2022

21 października odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. W tym dniu dzieci oficjalnie przyjęte zostały do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Słupsku. Najważniejszą częścią uroczystości było ślubowanie oraz pasowanie każdego z dzieci dużym ołówkiem, przez Panią Dyrektor Szkoły – Ewę Chochuł i Panią Wicedyrektor – Wioletę Subocz. Pierwszaki głośno i z przekonaniem ślubowały być pilnymi i wzorowymi uczniami, należycie wypełniać obowiązki ucznia oraz swoim zachowaniem dbać o dobre imię klasy i szkoły. Podczas uroczystej akademii każdy z pierwszoklasistów otrzymał dyplom od Pani Marty Makuch – Pierwszego Zastępcy Prezydenta Miasta Słupska, z życzeniami sukcesów szkolnych. Dzieci otrzymały również pamiątkowe dyplomy i medale ufundowane przez Radę Rodziców. Wszystkim pierwszoklasistom, w tak ważnym dla nich dniu, życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.