Nasza szkoła bierze udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych w Polsce przez UNICEF. 20 listopada to wyjątkowa data – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Przypomina nam, że wszyscy powinniśmy zwracać szczególną uwagę na dzieci i ich prawa.
W tym roku celebracji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka towarzyszył szczególny przekaz, zwracający uwagę na kwestie różnorodności i tolerancji. Podnoszenie świadomości w tym względzie, stanowi klucz do tworzenia przyjaznych warunków do życia i rozwoju dla wszystkich dzieci.
21 listopada postanowiliśmy w Jedynce uczcić ten szczególny dzień. Uczniowie pod opieką wychowawców zrealizowali szereg działań, aby okazać wsparcie wszystkim dzieciom, których prawa nie są respektowane. Integrowaliśmy się także z kolegami z Ukrainy, którzy tworzą z nami szkolną społeczność. Zachęcamy do obejrzenia relacji z tego dnia!

Pamiętajmy: różnorodność jest wspaniała. Wszak jak to śpiewała niegdyś Majka Jeżowska: „Wszystkie dzieci nasze są”!

Comments are closed.

Skip to content