Kampania AIDS

1 grudnia 2022

W związku z przypadającym 1 grudnia 2022 Światowym Dniem AIDS na terenie naszej szkoły jak co roku została zorganizowana kampania profilaktyczna mającą na celu podniesienie poziomu wiedzy na temat HIV i AIDS.

Przygotowaliśmy gazetkę profilaktyczną dla klas 4-8 z ulotkami dostarczającymi informacji na temat tej choroby.

Uczniowie klasy 7a uczestniczyli w lekcji poświęconej w/w tematyce. Obejrzeliśmy film profilaktyczny, prezentowaliśmy swoje referaty, plakaty, wykonane samodzielnie prezentacje multimedialne.

Jesteśmy przekonani, że kampania skłoni nas do refleksji i zachęci do podejmowania bezpieczniejszych zachowań w przyszłości, a także uwrażliwi młodego człowieka na tolerancję wobec chorych osób.

Ponadto wielu uczniów z klas 4-8 wzięło udział w konkursie plastycznym o tematyce AIDS. Wyniki ogłosimy niebawem.