Dnia 15 maja 2013 roku uczniowie klasy VB wraz z wychowawcą wybrali się do Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku na lekcję etnograficzną połączoną z warsztatami malowania na szkle.Na początku uczniowie zwiedzili wystawę poświęconą kulturze dawnych mieszkańców naszego regionu.Dowiedzieli się jak żyli, mieszkali, ubierali się i czym się zajmowali dawni osadnicy zamieszkujący nasze tereny. Uczniowie dowiedzieli się też wiele o ludowej sztuce malowania na szkle. zapoznali się z techniką malowania, tematyką, charakterystycznym dla Kaszubów wzornictwem. W części warsztatowej każdy uczeń malował samodzielnie wzory kaszubskie lub wymyślone przez siebie samego na szklanym kubku. Wszyscy bardzo zaangażowali się w pracę. Malowanie na szkle okazało się silną stroną uczniów V B. Kolorowe kubki stworzone przez nich to małe dzieła sztuki.

Comments are closed.