***
wyróżnienie – 
Piotr Dargiel kl. IV c oraz Stanisław Adamowicz kl. V c
w I Ogólnopolskim Konkursie Plastyczno – Fotograficznym „JA”
konkurs odbywa się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Słupska.
***
wyróżnienie – Aleksandra Olesiak
kl. IV c
w konkursie plastycznym „Ja i moje ekologiczne miasto”
zorganizowanym z okazji Dnia Dziecka.
***
I miejsce – Julia Zdrojewska
kl. V c
 w V konkursie plastyczno – literackim ,,Na mapie świata jest takie miejsce”.
***
II miejsce –
drużyna w składzieMartyna Fau kl. III a, Izabela Konopa kl. II b, Sebastian Włodarczyk – Belka kl. I c
w Konkursie Literacko – Czytelniczym pt. „Baśnie, bajki, bajeczki”,
***
III miejsce
w kategorii klas trzecich – Izabela Konopa kl. II b
wyróżnienie
w kategorii klas pierwszych – Wiktor Gutkowski kl. I c
wyróżnienie w kategorii klas pierwszych – Nataniel Szajman kl. III b
na Festiwalu Piosenki Dziecięcej
zorganizowanym przez Niepubliczną Szkolę Podstawową nr 7 w Słupsku.
***
w kategorii Maluch:
laureat – Anna Suśniak kl. IV b
wyróżnienie – Maciej Olechnowicz kl.IV a
wyróżnienie – Alicja Suśniak kl. IV b
wyróżnienie – Wiktor Makijewski kl. IV c

w kategorii Beniamin:
wyróżnienie Mateusz Hann kl. V c
w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur 2016”.
***
wyróżnienie – Julia Zdrojewska
kl. V c
w Konkursie Plastycznym pt. „Okopcone otoczenie”,
organizowanym przez Urząd Miejski w Słupsku pod patronatem Prezydenta Miasta.
***
I miejsce – Michał Kozłowicz
kl. II c
III miejsce – Julia Witkowska
kl. IV a
III miejsce – Anastazja Rusinowicz
kl. V c
w XXIV Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim „Sacrum w literaturze polskiej”
zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 w Słupsku.
***
wyróżnienie – Natalia Piekarska 
kl. V c
w IV Przeglądzie Twórczości Dziecięcej i młodzieżowej ,,Błękitna Apaszka” w kategorii praca plastyczna.
***
II miejsce Julia Zdrojewska
kl. V c
V miejsce – Zuzanna Kucharska
 kl. V a
w Ogólnopolskim  konkursie historyczno – plastycznym ,,Państwo Mieszka I w komiksie’’,
który odbył się pod patronatem towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy i Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych UKW w Bydgoszcz
***
II miejsce – Michalina Król
wyróżnienie – Hanna Kucharska
oraz zakwalifikowanie do etapu wojewódzkiego
w XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży pod hasłem „W trosce o nasze bezpieczeństwo”.
***
I miejsce – Julia Zdrojewska
kl. V c
II miejsce – Weronika Grzenkowicz
kl. II c 
III miejsce – Ania Latosiewicz 
kl. I b 
wyróżnienie – Sandra Ziemba klasa
kl. I b
w konkursie rysunkowym o tematyce profilaktyki uzależnień. Co alkohol robi z człowiekiem (Pijany rodzic okiem dziecka)
zorganizowanym przez Stowarzyszenie Krokus Centrum Trzeźwości w Słupsku
***
III miejsce – Aleksandra Olesiak 
kl. IV c 
w konkursie plastycznym nt. „Jeść zdrowo i smacznie” podczas Targów Ogrodniczych w Słupsku
zorganizowanym przez Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego.
***
II miejsce – Anna Suśniak
kl. IV b i Maciej Olechnowicz kl. IV a
w II Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym „Mistrz Sudoku” dla klas IV-tych
zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 6 w Słupsku.
***
I miejsce – Bartosz Olechnowicz
kl. VI a
w Konkursie Matematycznym o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 5 w Słupsku
dla uczniów klas szóstych województwa pomorskiego.
***
II miejsce – Magdalena Cymek
kl. VI a
IX miejsce – Aleksandra Kurczyn
kl. VI a
w V Konkursie Języka Angielskiego HELLO.
***
Laureatka – Martyna Podlipna
kl. IV a
II edycji Turnieju Poetyckiego „Lekkie Piórko”.
***
I miejsce – Aleksandra Olesiak
kl. IV c
w III Konkursie Historycznym o Żołnierzach Wyklętych o zasięgu międzynarodowym
***
III miejsce – Julia Zdrojewska
kl. V c
w konkursie plastycznym  „Dopalacze – zagrożenia dla zdrowia i życia”
organizowanym w ramach projektu „Nie daj się oszukać”-przykład dobrej praktyki.
***
I miejsce- Julia Zdrojewska
kl. V c
II miejsce Małgorzata Batruch
kl. V c
w Wojewódzkim Konkursie ,,Baśnie i legendy kaszubskie w komiksie”.
***
III miejsce – Oliwia Gaborska, Daria Horodiuk, Maja Jarmuł, Nikola Rubinowicz i Kinga Smysło 
kl. III b
w XIV Międzyszkolnym Turnieju Wiedzowo – Sportowym „Słupsk- moje miasto”
zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 8 w Słupsku.
***
III miejsce – Mateusz Hann
kl.V c, Marcin Irzykowski kl.V b, Bartosz Olechnowicz kl.VI a
w XIV Międzyszkolnym Konkursie Historycznym „Poczet królów i książąt polskich”„Jagiellonowie”
zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 w Słupsku.
***
Laureatka – Magdalena Cymek
kl. VI a
Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych.
***
I miejsce
– zespół w składzie: Magdalena Cymek kl. VI a, Piotr Krzyżanowski kl. VI a, Daria Bujmiło kl. V a i Anna Mróz kl. V a
wyróżnienie – zespół w składzie: Anna Mróz kl. V a i Oliwia Nazaruk kl. VI c
wyróżnienie – Anna Mróz kl. V a
w Konkursie Angielskiej Piosenki Walentynkowej.
***
III miejsce – Dziewczęta klasa V a
Słupskiej Olimpiadzie Młodzieży.
***
Finalistka – Magdalena Cymek
 kl. VI a
Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego dla szkół podstawowych.
***
Magdalena Cymek kl. VI a zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego
konkursu języka polskiego.

***
I miejsce – Leonard Semeniuk kl. II c
w VII edycji Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego pt. „Wakacje w obiektywie”,
zorganizowanego przez Gimnazjum i Liceum Akademickie „Lingwista” w Gdańsku. Jury zachwycił pracą „Polny pejzaż”.
***
Bartosz Olechnowicz i Aleksandra Kurczyn kl. VI a zakwalifikowali się do finału
Konkursu Wojewódzkiego „Historia Hymnu Polskiego”.
***
nagroda – w konkursie plastycznym – Anna Latasiewicz i Julia Zdrojewska kl. V c
nagroda – w konkursie literackim – Aleksandra Olesiak kl. IV c
w Międzyszkolnym Konkursie „By świat był piękniejszy”.
***
Katarzyna Fijałkowska kl. IV c zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego
XXI Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego 
im.majora Marka Gajewskiego ” Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531-1683 Od Obertyna do Wiednia. Rzeczpospolita Obojga Narodów.”
 ***
nagroda Wiktoria Bąk, Gracjan Błachnio i Paweł Skorupski
w I Międzyszkolnym Logopedycznym Konkursie Plastycznym „W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie”,
zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 w Słupsku.
***
Magdalena Cymek kl. VI a zakwalifikowała się do III etapu (wojewódzkiego)
Kuratoryjnego Konkursu Języka Angielskiego dla  uczniów szkół podstawowych  województwa pomorskiego
w roku szkolnym 2015/2016  na etapie rejonowym.
***
 I miejsce indywidualnie – Magdalena Cymek kl. VI a
I miejsce grupowo – Magdalena Cymek, Aleksandra Kurczyn i Bartosz Olechnowicz kl. VI a
XII Konkursie z Języka Angielskiego dla Szkół Podstawowych
zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Słupsku.
***
Aleksandra Kurczyn, Bartosz Olechnowicz, Magdalena Cymek i Oliwia Wieliczko kl. VI a
zakwalifikowali się do etapu rejonowego
Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego dla uczniów szkół podstawowych.
***
Mistrzyni Słupska Klas Piątych – Milena Kulnis kl. V a
w Indywidualnych Biegach Przełajowych w ramach Słupskiej Olimpiady Młodzieży.