V Międzyszkolny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej

21 listopada 2016r. w Szkole Podstawowej nr 5 w Słupsku odbyła się piąta edycja Konkursu Piosenki Anglojęzycznej. Tym razem tematem przewodnim były piosenki Michaela Jacksona. Naszą szkołę reprezentowała Anna Mróz z klasy VI A. Ania zaśpiewała piosenkę ”Heal the world” i zdobyła wyróżnienie.

Gratulujemy :)

Enjoy your meal

I znów odbiegamy od sztampowych lekcji, na rzecz zabawy, ciekawego projektu, pracy twórczej i przyswajaniu wiedzy w sposób praktyczny. Uczniowie klas IV, V i VI mieli za zadanie zgodnie z przerabianym tematem na lekcji przygotować przepis na coś dobrego do zjedzenia, wykonać swoją potrawę, udokumentować etapy swojej pracy i zaprezentować ją w postaci bilbordu. Wśród szybkich przepisów dominowały oczywiście hamburgery, ale nie zabrakło również sałatek owocowych, naleśników, kanapek i shake ‚ów.

Lekcja była naprawdę apetyczna.

Projekt klasowy

Lekcje angielskiego nie muszą być nudne :)

W związku z tym, iż przerabiamy obecnie temat związany z ubiorem to klasa VI pracowała dziś nad projektem swojego wymarzonego stroju sportowego. Należało namalować swój idealny strój sportowy, opisać go i zaprezentować. Prace uczniów przyozdobiły klasową gazetkę.

Program dla szkół InstaLinginstaling_logo_duze-600x400

Już trzeci rok z rzędu uczniowie naszej szkoły w ramach lekcji języka angielskiego biorą udział w nowatorskim programie dla szkół InstaLing.

Insta.Ling jest aplikacją do szybkiej nauki słówek, dostarczającą nauczycielom szczegółowe raporty na temat systematyczności pracy i postępów uczniów.

W latach ubiegłych udział w programie spotkał się z dużym zainteresowaniem uczniów , jak i ich rodziców. Pozytywne opinie sprawiły, iż i w obecnym roku szkolnym 2016/2017 nauczyciele języka angielskiego przystąpili wraz ze swoimi uczniami do kolejnej edycji.

Życzymy owocnej pracy :)

90 -te urodziny królowej Elżbiety II

21 kwietnia 2016r. królowa Elżbieta II obchodziła swoje 90-te urodziny. Z tej okazji nasi uczniowie postanowili złożyć królowej życzenia. Było to możliwe za pomocą internetu na oficjalnej stronie brytyjskiej monarchii. Możliwość wysłania życzeń osobie, o której słyszy się tylko z opowiadań nauczyciela, z telewizji czy gazet spotkała się ze strony uczniów z dużym entuzjazmem.

III Konkurs Angielskiej Piosenki Walentynkowej

12 lutego 2016 roku w Bibliotece Publicznej w Kępicach odbył się Konkurs Angielskiej Piosenki Walentynkowej.

Zespoły i soliści z naszej szkoły odnieśli duży sukces. Swoim śpiewem zachwycili jury i publiczność.
I miejsce zajął zespół w składzie: Magdalena Cymek kl. VI a, Piotr Krzyżanowski kl. VI a, Daria Bujmiło kl. V a i Anna Mróz kl. V a.
Zaśpiewali piosenkę Anny Kendrick „When I’m gone” i wprawili w osłupienie wszystkich widzów i jury śpiewając a’capella i grając jedynie na kubkach.

Drugi zespół w składzie: Anna Mróz kl. V a i Oliwia Nazaruk kl. VI c otrzymał wyróżnienie za piosenkę „Save your kisses for me” zespołu Brotherhood of Man. Kolejne wyróżnienie otrzymała nasza solistka Anna Mróz kl. V a za wykonanie piosenki „Something stupid” Robbiego Williamsa.

Ewa Pyzio