KALENDARZ IMPREZ W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1

HENRYKA SIENKIEWICZA W SŁUPSKU

W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

IMPREZY, WYDARZENIA, UROCZYSTOŚCI

TERMIN WYDARZENIE ODPOWIEDZIALNI
15 września Sprzątanie Świata Wg harmonogramu
15 września Światowy Dzień Kropki K. Mikulec, A. Beczek wychowawcy klas
26 września Europejski Dzień Języków Obcych Nauczyciele języków obcych
wrzesień BohaterOn – kartka dla powstańca Wychowawcy klas II i III
wrzesień Dlaczego nie wolno wpuszczać obcych do domu? Przedstawienie dla malucha pt „Kozi domek” M. Piechowicz
D. Dajnowicz
wrzesień Alfabet dobrych manier
– Karta ważnych zasad w klasie i szkole
– Lekcja w muzeum – wystawa sztuców
– Dzień udzielania pierwszej pomocy
– Dzień Kropki
E. Galikowska-Wierzbicka
Wychowawcy klas I – III
wrzesień – listopad Akcja charytatywna „Szkoło pomóż i Ty” B. Smolarz
październik Ślubowanie klas pierwszych E. Galikowska-Wierzbicka
październik Sportowy Chrzest Pierwszaka M. Piechowicz
7 października Alfabet dobrych manier
Światowy Dzień Uśmiechu
Pudełko dobrych manier
E. Galikowska-Wierzbicka
Wychowawcy klas I -III
13 października Dzień Nauczyciela – skarby mojej nauczycielki M. Piechowicz
D. Dajnowicz
13 października Obchody Święta Edukacji Narodowej Wychowawcy klas IV – VII
październik „Świętujemy z Panią” – spotkanie klas I – III Opiekunowie SU
październik Apel klas I –III Przyjęcie do SKO B. Górecka – Sitarska
październik Akcja charytatywna „Pola nadziei” B. Smolarz
październik Artystyczna prezentacja klas I – III Kolory jesieni M. Piechowicz
D. Dajnowicz
październik

listopad

Dzień Pluszowego Misia – spotkanie klas I
– Pożegnanie z misiem – zbiórka pluszaków i przekazanie ich do Domu Samotnej Matki
Opiekunowie SU
Wychowawcy klas I –III
M. Piechowicz
8 listopada Ogólnopolska akcja „Śniadanie daje moc” E. Fijałkowska
9 listopada Festiwal Rodzinne śpiewanie „Pieśni naszych Ojców” D. Duraj
listopad Uroczystość z okazji Święta Niepodległości Dagmara Siwek
listopad Uroczystość z okazji Święta Niepodległości
– Moja Ojczyzna Polska
– Wystawa plastyczna „Biel i czerwień to nasze barwy narodowe”
Opiekunowie SU klas I-III
M. Piechowicz
D. Dajnowicz
E. Galikowska-Wierzbicka
listopad Alfabet dobrych manier
– „Jak Cię widzą, tak Cię piszą”- pogadanki
– „Mali projektanci” – wystawa najlepszych projektów
Wychowawcy klas I – III
listopad Zwierzę to nie maskotka, kochaj i dbaj o kotka! M. Piechowicz
D. Dajnowicz
E. Galikowska-Wierzbicka
16 listopada Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu A.    Hababicki
grudzień Mikołajki – „Na tropach Mikołaja” – wspólne świętowanie
„Dar serca” – zbiórka słodyczy dla dzieci z Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Damnicy
M. Piechowicz
D. Dajnowicz
Wychowawcy klas I – III
grudzień Światowy Dzień Walki z AIDS A.Bogusz
grudzień Akcja charytatywna na rzecz potrzebujących B.Smolarz
grudzień Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka – inscenizacja E. Fijałkowska
grudzień Jasełka B.Smolarz
s. M. Zalewska
grudzień Wspólne kolędowanie D. Kaczmarczyk
J. Grzybowska
grudzień Alfabet dobrych manier
– Dobre maniery przy stole – kultura spożywania posiłków podczas wigilijnych spotkań
Wychowawcy klas I – III
Styczeń Spotkanie z policjantem „Bezpieczna zima” A.Beczek
styczeń Koncert dla babci i dziadka Wychowawcy klas I – III
styczeń Zabawy karnawałowe Wychowawcy klas I – VII
luty Światowy Dzień Bezpiecznego Internetu K. Mikulec
I. Powideł
21 lutego Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego M. Piechowicz
D. Dajnowicz
marzec Wiosenny rajd klas młodszych Wychowawcy klas I – III
1 marca Żywa lekcja historii E. Chochuł
marzec Wesołe wierszowanie z Panią – klasy III M. Piechowicz
D. Dajnowicz
21 marca Wiosenne wagary M. Piechowicz
D. Dajnowicz
Wychowawcy klas I – VII
marzec Alfabet dobrych manier
– Klasowe drzewko życzliwości – rymowanki dobrych zasad
– Quiz Dobrych Manier – szukamy mistrza klas I – III
Wychowawcy klas I – III
E. Galikowska-Wierzbicka
kwiecień Światowy Dzień Zdrowia A.Bogusz
kwiecień Akcja charytatywna „Pola nadziei” B. Smolarz
22 kwietnia Dzień Ziemi
– Inscenizacja dla klas I – III, video scenki
– Akcja MAKULATURA
M. Piechowicz
D. Dajnowicz
maj Święto szkoły, Dzień Patrona Szkoły Wychowawcy klas I – VII
Opiekunowie SU I – III
Opiekunowie SU IV – VII
maj Dzień Europejski Opiekunowie SU IV – VII
25 maja Bukiet dla Mamy M. Piechowicz
E. Galikowska-Wierzbicka
maj Artyści na scenę- Dzień Matki M. Piechowicz
D. Dajnowicz
31 maja Światowy Dzień Bez Tytoniu A. Hababicki
maj ”Zakładka do książki” – promocja szkoły; przekazanie zakładek do Biblioteki Miejskiej Wychowawcy świetlicy
czerwiec Koncert galowy – spotkanie z piosenką M. Piechowicz
D. Dajnowicz
czerwiec Medaliści – prezentacja osiągnięć uczniów E. Galikowska-Wierzbicka
Wychowawcy klas I – III
22 czerwca Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 I – II – E. Galikowska – Wierzbicka
III – D. Leszczuk
IV – VII wychowawcy klas

KONKURSY

TERMIN WYDARZENIE ODPOWIEDZIALNI
wrzesień Konkurs plastyczny „Wspomnienia z wakacji” Wychowawcy świetlicy
wrzesień Szkolny konkurs „Mistrz tabliczki mnożenia” dla klas IV K. Mikulec
wrzesień – październik Konkurs plastyczny „Patriotyczne obrazki” D. Duraj
październik – maj Szkolny Konkurs Języka Angielskiego Nauczyciele języków obcych
październik – maj Szkolna Liga Matematyczna E. Łyszyk
J. Kucharska
październik Konkurs plastyczny dla klas I – III „Kolorowa jesień” D. Leszczuk
Wychowawcy klas
październik II Miejski Konkurs Plastyczny „Jesienne drzewo” Wychowawcy świetlicy
październik Szkolny Konkurs Recytatorski „Przez poezję z humorem” E. Fijałkowska
październik Konkurs plastyczny „Jesienne liście” D. Duraj
październik Konkurs plastyczny „Najpiękniejszy różaniec” B.Smolarz
s. M. Zalewska
listopad Szkolny konkurs „Piękne czytanie prozy” E. Fijałkowska
listopad XI Wojewódzki Konkurs Sienkiewiczowski „Sienkiewicz słowem malowany” Nauczyciele języka polskiego
listopad Wojewódzki Festiwal Rodzinne śpiewanie „Pieśni naszych Ojców” D. Duraj
listopad Szkolny konkurs plastyczny „Mój ulubiony zdrowy posiłek” Wychowawcy świetlicy
listopad Szkolny konkurs plastyczny „Portret ulubionego świętego” B.Smolarz
s. M. Zalewska
listopad Konkurs plastyczny „Mój ulubiony pluszak” Nauczyciele świetlicy
grudzień XI Wojewódzki konkurs „Śpiewajmy kolędy” D. Duraj
grudzień Portret Świętego Mikołaja Nauczyciele świetlicy
grudzień Szkolny konkurs plastyczny „Betlejemskie Anioły” B.Smolarz
s. M.Zalewska
styczeń Szkolny konkurs dla klas I – III „Bezpieczne zabawy zimowe Nauczyciele świetlicy
styczeń Szkolny konkurs plastyczny „Bohaterowie naszych lektur wkraczają do akcji” E. Fijałkowska
styczeń Szkolny konkurs plastyczny „Bezpieczne ferie” D. Duraj
styczeń Konkurs plastyczny „Moja maska karnawałowa” A.Beczek
luty – maj Szkolna Liga Przyrodnicza A. Bogusz
luty Szkolny konkurs wiedzy „Bezpieczny Internet” K. Mikulec
I. Powideł
luty Szkolny Konkurs Piosenki Dziecięcej D. Kaczmarczyk
luty Szkolny konkurs recytatorski dla klas I – III „Przez poezję z humorem” E. Galikowska-Wierzbicka
B. Pająk
luty Szkolny konkurs plastyczny „Laurka dla chorego” B. Smolarz
s. M. Zalewska
marzec Szkolny konkurs plastyczny „Wielkanocna palma” B. Smolarz
s. M. Zalewska
marzec Szkolny konkurs wiedzy biblijnej „Pascha” B. Smolarz
s. M. Zalewska
marzec Szkolny konkurs literacki ”Na powitanie wiosny” E. Fijałkowska
marzec Szkolny konkurs mitologiczny D. Siwek
marzec Szkolny konkurs recytatorski „Sacrum w literaturze polskiej” dla klas IV – VII M. Dawidowska
marzec Szkolny konkurs recytatorski „Sacrum w literaturze polskiej” dla klas I – III E. Galikowska-Wierzbicka
D. Kaczmarczyk
marzec III Wojewódzki Konkurs Frazeologiczny „Mistrzowie słowa” Nauczyciele języka polskiego
marzec Szkolny konkurs Sudoku J. Kucharska
marzec Szkolny rodzinny konkurs plastyczny „Kartka wielkanocna” Wychowawcy świetlicy
marzec – kwiecień Szkolny konkurs plastyczny Zielono mi „Słupsk pięknieje na wiosnę” D. Duraj
kwiecień XXVI Wojewódzki Konkurs Recytatorski „Sacrum w literaturze polskiej” Zaangażowani nauczyciele
kwiecień Szkolny konkurs ortograficzny „Mistrz ortografii” M. Dawidowska
kwiecień Szkolny konkurs o tematyce ekologicznej „Na ratunek Ziemi” D. Siwek
kwiecień Szkolny konkurs matematyczno – informatyczny „Bawimy się figurami” J. Kucharska
I. Powideł
kwiecień Konkurs „Mistrz zadania testowego klas IV – VI” K. Mikulec
kwiecień Szkolny konkurs plastyczno – techniczny „Eco – ryby z surowców wtórnych” Wychowawcy świetlicy
kwiecień Szkolny konkurs matematyczny dla klas III B.Górecka – Sitarska
kwiecień Festiwal piosenki wiosennej Wychowawcy świetlicy
maj Olimpiada matematyczna dla klas I B. Górecka – Sitarska
maj XXII Miejski Konkurs Wiedzy o Środowisku dla klas III D. Leszczuk
E. Galikowska-Wierzbicka
M. Kasicka
maj Szkolny Konkurs plastyczno – techniczny „Zdrowie na talerzu” Wychowawcy świetlicy
maj Szkolny konkurs literacki dla klas III M. Piechowicz
maj XVII Miejski Konkurs Przyrodniczy dla klas IV – VII
maj Konkurs plastyczny promujący naszą szkołę „Zakładka do książki” Wychowawcy świetlicy
maj Szkolny konkurs informatyczny „Mistrz klawiatury” I. Powideł
J. Kucharska
czerwiec Szkolny konkurs plastyczny „Bezpieczne wakacje, bezpieczna podróż” Wychowawcy świetlicy
czerwiec Podsumowanie konkursu SKO „Dziś oszczędzam w SKO jutro w PKO” B. Górecka – Sitarska

ZAWODY SPORTOWE

TERMIN WYDARZENIE ODPOWIEDZIALNI
Rok szkolny SOM Rozgrywki szkolne dla dziewcząt i chłopców Unihokej A. Sujka
Rok szkolny Rozgrywki szkolne dla dziewcząt Koszykówka P. Ostrowski
Mistrzostwa szkoły w skoku wzwyż dla dziewcząt i chłopców A. Sujka
VIII edycja turnieju wiedzowo – sportowego „Koszykarz szkoły” P. Ostrowski
Turniej siatkówki dziewcząt D. Bukowska
Turniej gier pojedynczych Mini piłka siatkowa klas IV, V, VI dziewcząt i chłopców D. Bukowska
Szkolny turniej tenisa stołowego Nauczyciele wychowania fizycznego
Maraton fitness A. Malczewska
W. Burzyńska
Międzyszkolny turniej siatkówki plażowej dziewcząt dla klas VI i VII D. Bukowska
A. Malczewska
P. Ostrowski
Międzyszkolny turniej siatkówki plażowej chłopców dla klas VI i VII D. Bukowska
A. Malczewska
P. Ostrowski
grudzień XXIV Mikołajkowy Turniej Unihokeja A.Sujka

 

maj – czerwiec Turniej siatkówki dziewcząt „Szóstek” D.Bukowska
czerwiec III Mistrzostwa szkoły w piłce nożnej dla klas IV – VII D.Bukowska
P. Ostrowski
A. Sujka
czerwiec III Mistrzostwa szkoły w sztafetowych biegach przełajowych „O Złoty Trampek Sienkiewicza” D. Bukowska
P. Ostrowski
A. Sujka
czerwiec XVII Turniej Unihokeja z okazji Dnia Dziecka A. Sujka
czerwiec Wiosenny Turniej Piłkarski im. Marka Osmólskiego
czerwiec XVI Turniej w Minikoszykówkę Dziewcząt z okazji Dnia Dziecka
czerwiec Podsumowanie Sportowego roku szkolnego „XIX Plebiscyt Szkolny – Sportowiec SP 1 Nauczyciele wychowania fizycznego