Rok szkolny 2016/2017

Z życia świetlicy szkolnej….

Wyniki I Miejskiego Konkursu Plastycznego pt. „Drzewo jesienne” rok 2016

20.09.2016r. – Wycieczka świetlicowa – Zwiedzanie zabytków Słupska. Udział w wystawie pt.”Apologia przypadkowości”.
27.09.2016r. – Udział w seansie w multikinie pt.”Sekretne życie zwierząt domowych”.
05.10.2016r. – Udział w wystawie grzybów.(Park Krajobrazowy Dolina Słupi)


10.10.2016r. – I Miejski Konkurs Plastyczny pt.”Drzewo jesienne”.

18.10.2016r. – Wycieczka do straży pożarnej. Bliższe zapoznanie się z pracą strażaków.


25 października 2016 r. –  Świetlica szkolna uczestniczyła ” w Dniu Otwartym pn. „…park, tarlisko, przepławka” (Park Krajobrazowy „Dolina Słupi) zorganizowanym przy współudziale Zarządu Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Słupsku oraz Komendy Miejskiej Policji w Słupsku.

Nad brzegiem Kanału Młyńskiego  mogliśmy zobaczyć sztuczne tarlisko, porozmawiać o biologii ryb dwuśrodowiskowych odbywających tarło w Słupi oraz poznać sylwetki raków zamieszkujących dorzecze naszej rzeki. Zobaczyliśmy także stoisko prezentujące chronione siedlisko pn „Nizinne i podgórskie rzeki ze zbiorowiskami włosieniczników”. Na terenie przepławki czekali na nas pracownicy parku, Prezes ZO PZW Teodor Rudnik i ichtiolog Wojciech Sobierajski. Zaprezentowano nam kamerę zamontowaną w przepławce, monitorującą migracje ryb, pokazywano filmy i prezentacje związane z naturalnym i sztucznym tarłem ryb łososiowatych. Mieliśmy szansę zobaczyć także prowadzone na przepławce odłowy. Wszystkie dzieci dostały upominki. Wróciliśmy zadowoleni i uśmiechnięci.

28.10.2016r. – Dzieci ze świetlicy zaprezentowały przedstawienie promujące twórczość Jana Brzechwy.  Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali piosenki autorstwa J. Brzechwy, nie zapomnieliśmy również o kolorowych strojach i przebraniach. Na występ zaprosiliśmy kolegów i koleżanki z klas I – III oraz ich wychowawczynie, a także Dyrekcję Szkoły. Nie brakowało humoru i uśmiechu. Wszystkim dziękujemy za udział w imprezie.

7.11. 2016 r. – Świetlica szkolna odwiedziła Bibliotekę Miejską w Słupsku. Panie bibliotekarki opowiedziały dzieciom o swojej pracy, rodzajach  książek dla dzieci, zaprezentowały unikatowe książki. Dzieci zwiedziły również dział multimedialny, tam zapoznały się z pismem Braille’a, płytą gramofonową, maszyną do pisania, wysłuchały również fińskiej bajki o myszce krawcowej. Dziękujemy paniom bibliotekarkom, które  były bardzo miłe i cierpliwie odpowiadały na wszystkie pytania dzieci.

22.11.2016r. –Udział w seansie w multikinie „Wilk w owczej skórze”
25.11.2016r. – Zajęcia kulinarne – promowanie zdrowego odżywiania. Pieczenie ciasteczek owsianych, wykonanie sałatki owocowej oraz koktajli owocowych.


13.12.2016r. – Udział w seansie w multikinie „Trolle”
16.12.2016r. – Zajęcia plastyczne w MCK prowadzone przez panią Halinę Duchcik. Wykonanie Mikołajów poprzez sztukę składania papieru.

10.01.2017r. – Wycieczka świetlicowa do Komisariatu Policji w Słupsku przy ul. 3 – go Maja.  Dzieci ze świetlicy bliżej zapoznały się z  pracą policjantów, obejrzały pokaz umiejętności pieska tropiącego o imieniu Harry, zwiedziły sale funkcyjne, obejrzały radiowozy policyjne a także wysłuchały pogadanki na temat bezpieczeństwa w czasie ferii zimowych. Wszyscy świetnie się bawili i dostali upominki odblaskowe.

07.02.20117r. – Świetlica szkolna uczestniczyła w wycieczce pieszej do Instytutu Parku Krajobrazowego Dolina Słupi. Specjalista do spraw edukacji przyrodniczej i ekologicznej pani Anna Kasprzak poprowadziła pogadankę połączoną z pokazem multimedialnym, która dostarczyła dzieciom cennych informacji o siedliskach przyrodniczych, ciekawych okazach fauny i flory. Ponadto mieliśmy okazję zobaczyć i dowiedzieć się więcej o śladach i tropach zwierząt zamieszkujących region Słupski. Następnie odbyły się zajęcia plastyczne, na których dzieci odciskały ślady wybranych przez siebie zwierząt.

 8 lutego 2017r. – Wybrani uczniowie z naszej szkoły udali się z wizytą do schroniska przy ulicy Portowej aby przekazać dary w postaci karmy, kocy i kołder. W ten sposób dzieci pokazały swoją wrażliwość na potrzeby nie tylko ludzi, ale i zwierząt, a także przyjazny stosunek do opuszczonych, bezdomnych pupili.


01 marca 2017r. –  Dzieci ze świetlicy odbyły wycieczkę do Ratusza Miejskiego, gdzie oprowadzał nas wykwalifikowany przewodnik, który udzielił dzieciom istotnych i rzetelnych informacji na temat historii Ratusza, sal funkcyjnych. Zwiedziliśmy gabinet prezydenta, salę obrad, wystawę portretów dawnych prezydentów, zabytkowy zegar oraz wieżę widokową.

08 marca 2017r. – Wycieczka świetlicowa do punktu Pogotowia Ratunkowego przy ul. Paderewskiego. Dzieci zwiedziły stację odbioru telefonów alarmowych, obejrzały karetki oraz znajdujący się tam sprzęt do udzielania pierwszej pomocy. Potem ratownicy medyczni przeprowadzili pogadankę na temat udzielania pierwszej pomocy.

13,14,16,17 marca 2017r. – Świetlica szkolna zaprosiła przedszkolaki z przedszkola nr 2,4 i z Bajkowego Przedszkola. Wspólnie omówiliśmy symbole wiosny oraz świąt wielkanocnych, dzieci segregowały przedmioty kojarzące im się z wiosną i Wielkanocą, pogadankę urozmaiciliśmy  zagadkami i zajęciami ruchowymi z piosenkami. Na koniec odbyły się zajęcia plastyczne,  dzieci malowały świąteczne zawieszki, które okazały się  bardzo miłym upominkiem i wspomnieniem ze szkoły.

21 marca 2017r. – Świetlica szkolna zorganizowała Festiwal Piosenki Wiosennej dla klas I – III. Wybrani przedstawiciele klas śpiewali piosenki o tematyce wiosennej, ukazując  swoje talenty wokalne. Po konkursie wychowankowie świetlicy zaprezentowali przedstawienie promujące twórczość Juliana Tuwima. Wszyscy świetnie się bawili i z radością witali pierwszy dzień wiosny.

5 kwietnia 2017r. – Wycieczka świetlicowa do Poradni Zdrowia przy ul.Westerplatte. Dzieci ze świetlicy spotkały się z panią dietetyk Magdaleną Tańską i uczestniczyły w pogadance na temat zdrowego odżywiania się,mogły zbadać swoje BMI i dowiedzieć się czy ich waga jest prawidłowa, zapoznały się z tablicami mikroelementów i witamin, potrzebnych do właściwej gospodarki organizmu. Poznały składy produktów żywnościowych z podziałem na cukry, tłuszcze i substancje dodatkowe. Dzieci zwiedziły Poradnię Zdrowia i salę ćwiczeń dla kobiet ciężarnych.

10 maj 2017r. – Świetlica szkolna zaprosiła rodziców wraz z dziećmi na spotkanie z ekspertem do spraw żywienia panią Sylwią Laskowską, tematem pogadanki było „Prawidłowe żywienie dzieci w wieku szkolnym”. Uczniowie obejrzeli krótki film multimedialny, mogli sprawdzić etykiety wybranych produktów żywnościowych. Wykonali również doświadczenie obrazujące zawartość cukru w napojach. Rodzice wysłuchali cennych wskazówek dotyczących żywienia swoich dzieci, a także uzyskali odpowiedzi na dodatkowe pytania.

14.06.2017 r. –Z przyjemnością informujemy, że uczennice naszej szkoły :
Zofia Błaszczyk kl. II a, Oliwia Bukarewicz kl.III b, Daria Zdybał kl. III d
zajęły I miejsce w Rejonowym Konkursie Świetlic Szkolnych „Kolory lata”

20 czerwca 2017 r. W naszej szkole odbył się RODZINNY FESTYN ZDROWIA DLA KLAS I – III.
W programie były następujące atrakcje:

  • Zabawy ruchowe przy muzyce
  • Film edukacyjny „Śmietnik w mojej głowie – gorzka prawda o cukrze”
  • Obliczanie BMI – ważenie i mierzenie, omówienie granic normy
  • Gry i zabawy dydaktyczne o tematyce zdrowotnej 
  • Ćwiczenia na fantomach z zakresu I pomocy przedmedycznej
  • Wystawa opracowanych składów wybranych produktów żywnościowych , pokazanie obrazowej ilości zawartości cukru w napojach i produktach żywnościowych
  • Omówienie prawidłowego żywienia w poszczególnych porach dnia. Zdrowe śniadanie i II śniadanie, obiad, kolacja i podwieczorek. Kolaż z gazety – zdrowe posiłki na talerzu
  • Oglądanie i degustacja zdrowych posiłków

21.06.2017 r – Wychowankowie świetlicy zaprezentowali przedstawienie o tematyce prozdrowotnej. Gościliśmy przedszkolaki oraz uczniów klas I – III wraz z wychowawczyniami.

Rok szkolny 2015/2016

Listopad – Świetlica szkolna otrzymała bon w wysokości 500 zł od firmy Kaufland na zakup materiałów technicznych. Serdecznie dziękujemy w imieniu wychowawców i wychowanków świetlicy.

Maj – Świetlica szkolna otrzymała ponowny bon w wysokości 250 zł na zakup sprzętu sportowego od firmy Kaufland. Serdecznie dziękujemy w imieniu wychowawców i wychowanków świetlicy.

12.05.2016r. – Świetlica szkolna zajęła II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Świetlicowym „BAŚNIE I LEGENDY POLSKIE”

Świetlicę dumnie reprezentowały: Nikola Rubinowicz kl. III b, Kinga Smysło kl. III b, Agnieszka Matowicz kl. III a, Weronika Urbaniak kl. III a

Gratulujemy!!!
PRZYKŁADOWE PRACE UCZNIÓW WYKONANE W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

ROK 2015/2016

Z życia świetlicy szkolnej…

18.09.2015r. – Wycieczka świetlicowa – zwiedzanie zabytków Słupska

02.10.2015r. – Wycieczka świetlicowa na wystawę zwierząt egzotycznych

07.10.2015r. – Wycieczka do Straży Pożarnej. Bliższe zapoznanie wychowanków świetlicy z pracą strażaków w Słupsku.

14.10.2015r. – Wyjście do teatru na spektakl pt.”Złote serce” w Teatrze Lalki Tęcza w Słupsku

20.10.2015r. – Wizyta pana policjanta na świetlicy szkolnej. Omówienie zasad bezpieczeństwa.

12.11.2015 r. – Konkurs świetlicowy klas I – III pt. „Kasztanowe miasto”.

20.11.2015r. – Konkurs świetlicowy klas I – III pt. „Mój ulubiony zdrowy posiłek”.

23.11.2015 r. – Świetlica szkolna zorganizowała pogadankę dla rodziców z panią dietetyk doktor Magdaleną Tańską promującą zdrowe odżywianie. Po spotkaniu dzieci uczęszczające na zajęcia świetlicowe zaprezentowały inscenizację pt. „Żyj zdrowo”.

 

20.12.2015r. – konkurs świetlicowy klas I – III pt. „Najpiękniejsza ozdoba choinkowa”.

21.01.2016r. – Dzień Babci i Dziadka w świetlicy szkolnej. Inscenizacja muzyczno – słowna.

03.02.2016r. -Udział w seansie w multikinie.

05.02.2016r. – IV Festiwal Piosenki Zimowej dla klas I – III

05.02.2016r.-Konkurs plastyczny pt.”Bezpieczne ferie”.

08.02.2016r.- Zajęcia dla przedszkolaków promujące zdrowy tryb życia.

18.04.2016r. – Zajęcia z zakresu Pierwszej Pomocy.

19.04.2016r. – Udział w seansie w multikinie

10.05.2016r. – Świetlicowe wyjście na lody do parku

12.05.2016r.Udział w Międzyszkolnym Konkursie Świetlicowym „Baśnie i legendy polskie”. Zajęcie II miejsca. Świetlicę dumnie reprezentowały: Nikola Rubinowicz kl. III b, Kinga Smysło kl. III b, Agnieszka Matowicz kl. III a, Weronika Urbaniak kl. III a

17.05.2016 r. – Udział w seansie w multikinie

31.05.2016r. – Świetlica szkolna zorganizowała imprezę słowno – muzyczną z okazji Dnia Matki

01.06.2016r. – Obchody świetlicowego Dnia Dziecka

07.06.2016r. – Wycieczka do lasu. Zbieranie różnych okazów roślinnych. Wykonanie zielnika świetlicowego,

10. 06.2016r. – XII Rejonowy plastyczny Konkurs świetlic szkolnych i środowiskowych „Kolory Lata” – Oliwia Bukarewicz kl. II b i Maria Szafrańska kl. II b zostają laureatkami. Gratulujemy!

14.06.201r. – Wycieczka do parku na Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych

Skip to content