58c2066a4e30939d618a7ca2b4aeWSZYSTKIEGO NIEPODLEGŁEGO OJCZYZNO !

Harmonogram  obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości
w Szkole Podstawowej nr 1 im. H. Sienkiewicza w Słupsku


Lekcja muzealna

12 grudnia klasa 8c wzięła udział w lekcji muzealnej „Wiatr od morza. W sto lat później’ , która odbyła się w Muzeum Pomorza Środkowego. Zajęcia dotyczyły ekspozycji, która prezentuje 18 dzieł sztuki przedstawianych w Sali Wystaw Czasowych. Są one ilustracjami dla 18 rozdziałów książki Stefana Żeromskiego a zatytułowanej ‚Wiatr od morza’. Ekspozycja została zrealizowana z okazji 100-lecia niepodległości Polski.


Turniej unihokeja z okazji 100-lecia Niepodległości Polski

W sobotę 8 grudnia 2018 r. od rana na hali SP 1 rozgrywaliśmy Turniej unihokeja z okazji 100-lecia Niepodległości Polski! 5 drużyn w tym dwie mieszane z naszej szkoły. Świetna zabawa oraz dużo grania to był nasz cel nadrzędny.  Turniej oficjalnie otworzyła p.Wicedyrektor Wioleta Subocz.
Najlepszym zespołem zostali unihokeiści z Kramarzyn, tuż za nimi uplasowali się uczniowie z Wrześcia oraz dziewczynki z Kramarzyn.
My jako przykładni gospodarze ustąpiliśmy pola gościom.
Graliśmy w mocno okrojonym składzie w mieszanych eksperymentalnych składach.
Sp1 grało w składzie: MALWINA, WERONIKA, MIKOŁAJ, KACPER, KRZYSZTOF, GRACJAN, MATEUSZ, WIKTORIA, KLAUDIA, TOMASZ, KRYSTIAN.
Zrobiliśmy na koniec zawodów konkurs rzutów karnych , który wygrał zawodnik z SP Kramarzyny
Najlepszym bramkarzem został nasz „Jedynkowy” bramkarz – Mikołaj Murawski 
B R A W O !!!!
Wszyscy otrzymali upominki, a każdy zespół dyplom oraz Puchar (za co składamy serdeczne podziękowania dla fundatorów Pucharów – RADY RODZICÓW )

Zawody zorganizował, zdjęcia robił i spisał relację – Adam Sujka


Najpiękniejszy Kotylion Niepodległościowy20181127_095619

Z przyjemnością informujemy, że uczennica naszej szkoły Julia Świentorecka z klasy I b zajęła I miejsce w miejskim konkursie z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości na najpiękniejszy Kotylion Niepodległościowy zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 11 w Słupsku.

Serdecznie gratulujemy!


Spotkanie z z p. mjr. Januszem Sitarskim

W piątek 16 listopada w szkole odbyło się spotkanie z p. mjr. Januszem Sitarskim. Uczestnicy – uczniowie klas siódmych dowiedzieli się, na czym polega praca pilota odrzutowca, jakie kryteria należy spełnić, aby móc nim zostać oraz wiele ciekawostek związanych z podniebnymi lotami. Wizyta szacownego gościa uświetniła cykl działań związanych z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.


„Koncert dla Niepodległej’’

W klimacie trwających obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości 13 listopada odbył się okolicznościowy „Koncert dla Niepodległej’’. W wydarzeniu wzięli udział rodzice, uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 1. Podczas koncertu nie mogło zabraknąć wspólnego odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego. Następnie przed licznie zgromadzoną publicznością uczniowie klas I a i II a zatańczyli poloneza i krakowiaka. Później nastąpił koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru złożonego z nauczycieli i uczniów. W programie znalazły się pieśni patriotyczne. Koncert zachwycił wszystkich, którzy w nim uczestniczyli.


 

„Najpiękniejszy kotylion”

W szkolnym konkursie plastycznym pt. „Najpiękniejszy kotylion” dla klas I-III

I miejsce zajęła – Julia Świentorecka I b
II miejsce zajęli – Adrian Formella I b, Wojciech Żydzianowski I b, Lena Grudziecka I a, Franciszek Bloch I a
III miejsce zajęli – Julian Bemowski I b, Nikola Stolarczyk I b, Michalina Czerwińska I a

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy rodzicom za tak wielkie zaangażowanie oraz uczenie dziecka postaw patriotycznych.

Informuję, iż praca Julii Świentoreckiej została wybrana, aby reprezentować naszą szkołę w Miejskim konkursie na „Najpiękniejszy kotylion”.


Uczniowie z koła eucharystycznego oddali cześć poległym

10 listopada dzieci z koła Eucharystycznej Ruchu Młodych wraz z s. Marianną oddały cześć tym,którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny. Na cmentarzu miejskim zapaliły znicze, postawiły flagi i pomodliły się za bohaterskich obrońców.


Pociąg do wolności

Dnia 9 listopada 2018 r. obył się w naszej szkole apel dla klas IV -VIII z okazji 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie wspólnie z nauczycielami wyruszyli w podróż szlakiem historii walki o wolność naszego kraju. Kolejne stacje na trasie naszego pociągu- niewola,powstania,I wojna światowa – pokazywały losy walczących Polaków. Uroczystość stała się wspaniałą lekcją historii.


Najmłodsi kochają swoją Ojczyznę

Od stu lat Polacy mieszkają w wolnej i niepodległej Polsce. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły doceniają ten fakt. Tańcem, śpiewem i recytacją wyrazili swoją miłość do Ojczyzny w trakcie piątkowych uroczystości. Bardzo wzruszającym był moment, kiedy to o godz. 11.11 wraz ze starszymi uczniami naszej szkoły odśpiewali cztery zwrotki hymnu państwowego. Dzieci potrafiły zachować godną postawę, którą udowodniły, że są młodymi ludźmi, z których Ojczyzna może być dumna.

FILM…


Pomorski Bieg Niepodległości

9 listopada 2018 r. o godz. 9.00 w Wicku Morskim na terenie Centralnego Poligonu Sił Powietrznych, rozpoczął się XIII Pomorski Bieg Niepodległości, który ma formę 10 km biegu na orientację, strzelania, rzutu granatem i testu wiedzy historycznej.
Drużyny ze szkół, z województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego – klasy szkół mundurowych, ponadgimnazjalnych, gimnazjów i szkół podstawowych oraz służby mundurowe, rywalizowały w zdobyciu czterech pucharów: Ministra Obrony Narodowej – służby mundurowe, Komendanta CPSP w Ustce (kategoria szkół mundurowych), Starosty Powiatu Słupskiego (kategoria szkół ponadgimnazjalnych), Burmistrza Miasta Ustki (szkoły podstawowe i gimnazjalne).
Naszą szkołę reprezentował Sikorski Michał 8b, Demidok Marcin 8c, Kurczyn Adam 8c. Po zaciętej walce w grupie gimnazjów i podstawówek na 15 zespołów zajęli 6 miejsce a wśród samych podstawówek 3 miejsce.


„Rekord dla Niepodległej”

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 9 listopada punktualnie o godzinie 11:11 w ramach ogólnopolskiej akcji „Rekord dla Niepodległej” zaśpiewali hymn państwowy. Uczcili w te sposób 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

FILM…


Kodowanie dla Niepodległej

Kodowanie to zajęcie, którego chętnie podejmują się uczniowie z klasy II a. Interesującym dla nich było odkodowywanie prac związanych ze stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości.


100 POZDROWIEŃ NA 100LECIE NIEPODLEGŁOŚCI

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 wzięli udział w ogólnopolskim projekcie 100 POZDROWIEŃ NA 100LECIE NIEPODLEGŁOŚCI. Głównym celem akcji było upamiętnienie rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, promocja regionu, z którego pochodzi szkoła oraz edukacja uczniów w zakresie wiedzy o swojej „Małej Ojczyźnie”. Projekt łączył ze sobą, w niecodzienny sposób, ponad 100 szkół z całej Polski. Udział w akcji stał się wyjątkową lekcją języka polskiego, historii. Uczniowie mieli możliwość dokonania niewielkiego czynu upamiętniającego wielkie poświęcenie milionów Polaków w drodze do odzyskania niepodległości. Jednocześnie stu szkołom w stu miastach Polski przesłali pozdrowienia z okazji tego święta, pokazując, że Polacy potrafią czcić święta narodowe w sposób niosący pozytywne przesłania.
Otrzymane kartki z pozdrowieniami uczniowie systematycznie umieszczali na okolicznościowej gazetce. Koordynatorem akcji była Ewa Chochuł.


My biało – czerwoni

Obchody 100-lecia Niepodległości Polski w SP nr 1 mają wiele odsłon. Oprócz zaangażowania w akcje ogólnopolskie oraz udziału w uroczystościach miejskich, społeczność uczniowska Jedynki dba o uczczenie setnych urodzin naszej Ojczyzny w szkole. Patriotyczny nastrój widoczny jest na szkolnych korytarzach oraz w klasach – które przyozdobiono pięknymi plakatami oraz symbolami wolności, nawiązującymi treścią do polskich obyczajów i tradycji. Dziś uczniowie klas IV-VIII upamiętnili 100 lat Niepodległej w niezwykły sposób, układając z białych oraz czerwonych kart flagę Polski. A to jeszcze nie koniec świętowania przez nas tej ważnej dla całej Polski daty!


100 lat odzyskania niepodległości – szkolna dekoracja


 

E-Twinning „Poprzez Niepodległą”

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 biorą udział w projekcie eTwinning Poprzez Niepodległą, w którym bierze udział 86 szkół. Projekt ma na celu uczczenie 100lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.
Uczniowie klasy 8c w ramach zajęć WebQuest stworzyli przewodniki po Słupsku:

Nad rzeką Słupią45424859_1765910050185491_2240398165868019712_n

Murale

Jesienny Słupsk


Uczniowie dla Niepodległej

25 października uczniowie siódmych i ósmych klas SP nr 1 uczestniczyli w uroczystości pn. „Uczniowie dla Niepodległej” zorganizowanej z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przez społeczność szkół podstawowych oraz MDK na Hali „GRYFIA”. Obchody zainaugurował tradycyjny polonez, wykonany przez stu uczniów, wśród których znaleźli się reprezentanci naszej Jedynki. Ważnym punktem spotkania był koncert pieśni patriotycznych, śpiewanych przez solistki Młodzieżowego Domu Kultury w Słupsku. Na zakończenie uroczystości uczniowie wszystkich szkół zaśpiewali hymn Polski, a następnie ułożyli flagę z białych i czerwonych kart.

zobacz więcej….