Współpraca Szkoły Podstawowej nr 1 w Słupsku

ze Szkołą Podstawową nr 65 w Bydgoszczy

„W sieci i w realu – bydgosko – słupskie przyjaźnie”

uczniowie159


Plan działań Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicz w Słupsku


A zajączek hyc, hyc, hyc! – czyli jak otrzymaliśmy moc życzeń
od Przyjaciół z Bydgoszczy

Wielkanocna radość jest po to, aby się nią dzielić. Z przyjemnością przywitaliśmy zajączka z koszem pełnym świątecznych życzeń od uczniów z SP 65 w Bydgoszczy. Z wielkanocnych kartek uśmiechają się do nas  żółciutkie kurczaczki,białe baranki i kolorowe pisanki. Serdecznie dziękujemy za miłą niespodziankę i przesyłamy moc wiosennych pozdrowień!


Wiosna, ach to Ty!

Wiosną wszystko pięknie rozkwita! Współpraca między SP 65 w Bydgoszczy i naszą „Jedynką” również.  Różnobarwny świat, budzący się do życia po zimowej drzemce, zainspirował nas do kreatywnego spojrzenia na wielkanocne pisanki, zajączki i kurczaczki. Tak właśnie powstały kartki świąteczne, wykonane przez uczniów SP 1 w Słupsku. Prędko posłaliśmy je do naszych Bydgoskich Przyjaciół, by podzielić się radosnym Alleluja!


Wirtualne książeczki

Bydgosko – słupska przyjaźń kwitnie! Uczniowie klas szóstych naszej „Jedynki”  w kilkuosobowych zespołach wykonali w aplikacji StoryJumper multimedialne książeczki w języku polskim i angielskim na temat najsłynniejszych Polek. Dzieci samodzielnie poszukiwały informacji o znanych kobietach, które są powszechnie poważane w społeczeństwie ze względu na swoje osiągnięcia w różnych dziedzinach życia. Efekty tej kreatywnej współpracy dostępne są poniżej. Zapraszamy do obejrzenia książeczek!

Karolina i Martyna

Wiktoria i Dominika

Nataniel, Nikola i Jan

Kacper

Kinga i Daria

Martyna i Oliwia

Mateusz i Bartek

Julia, Amelia i Oskar

Jonathan, Kordian, Kacpre i Alan

Zosia, Julia, Anna

Amelia, Zuzanna i Maja

Viacheslav


VIVAT KOBIETY!
Życzenia z okazji Dnia Kobiet w ramach współpracy uczniów
SP1 w Słupsku i SP 65 w Bydgoszczy”

Wirtualna przyjaźń między „Jedynką” a Szkołą Podstawową nr 65 w Bydgoszczy rozkwita! Z okazji Dnia Kobiet uczniowie postanowili więc złożyć serdeczne życzenia wszystkim Paniom i Dziewczętom. W ramach projektu dzieci z obu szkół zamieściły elektroniczne laurki na wirtualnej tablicy Padlet. Autorskie życzenia uczniów w języku polskim i angielskim można podejrzeć na stronie: www.pl.padlet.com. Zapraszamy do obejrzenia efektów bydgosko – słupskiej współpracy!

Na kolejnej wirtualnej tablicy uczniowie wymienili się swoimi przemyśleniami na temat historii i tradycji świętowania 8 marca w Polsce i na świecie. Musieli zmierzyć się z tematem: Dlaczego dziś obchodzimy Dzień Kobiet? Czy warto celebrować to święto? „Odpowiedz uczniów na te te i inne pytania znajdziecie na stronie: www.padlet.com No to klik!


Kartki z życzeniami od uczniów SP 65 w Bydgoszczy

Bardzo ciekawie zapowiada się 8 marca w naszej szkole. Już dziś serdecznie dziękujemy społeczności Szkoły Podstawowej nr 65 w Bydgoszczy za nadesłane przecudne kartki z życzeniami z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet. Różnorodne, kolorowe laurki – niegdyś tak popularne – w dobie SMS-ów i listów elektronicznych zdają się być niebanalnym podarunkiem. Piękne kartki od naszych przyjaciół z Bydgoszczy zajmą wyjątkowe miejsce w gablocie w głównym holu „Jedynki”.


Wysyłamy kartki z okazji Dnia Kobiet

Z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet, w ramach współpracy między szkołami, uczniowie „Jedynki” własnoręcznie wykonali kartki okolicznościowe, które dziś zostały wysłane do naszych przyjaciół ze Szkoły Podstawowej nr 65 w Bydgoszczy. Piękne, kreatywne, ambitne, intrygujące – różne są oblicza kobiecej natury! Takie też są kartki z życzeniami od naszych uczniów, którzy w szczególny sposób postanowili uczcić święto wszystkich Pań!
8 MARCA – nie zapomnij o Dniu Kobiet. Pamiętaj, że szczere życzenia są ponadczasowym prezentem.