Konkurs Języka Angielskiego dla klas II i III

Klasy II

I miejsceMikołaj Dembiński z klasy II c
II miejsceNatalia Pacholska z klasy II b
III miejsce Mateusz Hann z klasy II c

Klasy III

I miejsceMagdalena Cymek z klasy III a
II miejsceBartosz Olechnowicz z klasy III a
III miejsce Igor Musznicki z klasy III a

Konkurs Matematyczny Supermatematyk klas I

W Konkursie Matematycznym Supermatematyk klas I najlepsze miejsca uzyskali:

I Supermatematyk: Anna Suśniak z kl.I b i Maciej Olechnowicz z I b
II Supermatematyk: Alicja Suśniak z kl. I b
III Supermatematyk: Mikołaj Moroń z kl. I c

Konkurs plastyczno – poetycki „Rodzina silna wiarą”

W kwietniu z okazji Roku Wiary ogłoszono konkurs „Rodzina silna wiarą”. Wybrano trzy prace plastyczne.

I miejsce – Zuzanna Kucharska kl. II b
II miejsce – Robert Kośmider kl. V a
III miejsce – Aleksandra Tomas kl. III b

oraz wyróżnienie dla Tymoteusza Palińskiego z kl. IV c i Natalii Kowalskiej z kl. V a za wiersze poetyckie.

Konkurs plastyczny „Znamy bohaterów lektur klas drugich”

29 kwietnia 2013 roku w szkolnej bibliotece rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Znamy bohaterów lektur klas drugich”, wybrano pięć prac:

Julii Zdrojewskiej kl. II b
Zuzanny Kucharskiej kl. II b
Dominiki Kalista kl. II b
Patrycji Kupiec kl. II c
Krystiana Kłosowskiego kl. II c

Prace tych uczniów zakwalifikowały się do Konkursu Międzyszkolnego ”Znamy bohaterów lektur klas drugich” organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 10 w Słupsku.

Konkurs konstrukcyjny „Ekologiczny pojazd przyszłości”

24 kwietnia 2013 roku rozstrzygnięto konkurs konstrukcyjny „Ekologiczny pojazd przyszłości”. Konkurs przeznaczony był dla dzieci z klas 0 – III. Polegał na wykonaniu pojazdu (lądowego, wodnego lub powietrznego). Istotnym elementem było wykorzystanie w pracy materiałów wtórnych.

I MIEJSCE 
– Aleksandra Olesiak – klasa I a
– Jonathan Smok – oddział przedszkolny

II MIEJSCE 
– Natan Kowalewski – klasa I b
– Aleksandra Malczewska – klasa I b

III MIEJSCE
– Kacper Kozłowicz – klasa I c
– Maksymilian Pyzio – klasa I c

Wyróżnienie:
– Wiktoria Bengier – klasa I c
– Piotr Jarmuł – klasa II c
– Marysia Zawistowska – klasa II a
– Ania Zawistowska – oddział przedszkolny
– Mikołaj Żydzianowski – klasa I b

Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas III

W dniu 22 kwietnia 2013 roku odbył się szkolny konkurs ortograficzny dla uczniów klas trzecich. Wzięło w nim udział 12 uczniów – mistrzów ortografii z klas III a, III b i III c.

I miejsce – Aleksandra Kurczyn kl. III a – 98 punktów
II miejsce – Bartosz Olechnowicz kl. III a- 97 punktów
III miejsce – Magdalena Cymek kl. III a – 94,5 punktów.

Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas II

Dnia 22 kwietnia 2013 roku odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas II. Uczestniczyło w nim 19 uczniów z klas II a, b, c.

Tytuł mistrza ortografii kl. II zdobył Kacper Czarniak z II b
Tytuł I wicemistrza uzyskała Natalia Pacholska z II b
Tytuł II wicemistrza uzyskali Aniela Markowska z II c oraz Kewin Pyter z II a

Szkolny Konkurs Matematyczny dla klas III

Dnia 19 kwietnia 2013r. odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny dla klas III. W konkursie wzięło udział 17 uczniów z klas trzecich.
Uczniowie, którzy zdobyli I i II miejsce będą reprezentowali naszą szkołę w IX Olimpiadzie Matematycznej klas III w SP-6.

I miejsce zajął – Bartek Olechnowicz z kl. III a
II miejsce zajęła – Oliwia Wieliczko z kl. III a
III miejsce zajął – Wiktor Izychart z kl. III a

Eliminacje do XXI Wojewódzkiego Konkursu „Sacrum w literaturze polskiej”.

5 kwietnia 2013 roku odbyły się eliminacje do XXI Wojewódzkiego Konkursu „Sacrum w literaturze polskiej”.
W konkursie wzięły udział dzieci z klas I-VI. Uczniowie, którzy zajęli I miejsce na poszczególnych poziomach klas, będą reprezentowali naszą szkołę na konkursie, który odbędzie się 13 kwietnia 2013 roku.                        

KLASY I: 
I miejsce – Kacper Kozłowicz – kl. I c
II miejsce – Katarzyna Fijałkowska – kl. I c
III miejsce – Wiktor Makijewski – kl. I c

KLASY II:
I miejsce – Daria Wosik – kl. II c
II miejsce – Dominika Kalista – kl. II b
III miejsce – Weronika Zawistowska – kl. II a

KLASY III:
I miejsce – Jakub Adamów – kl. III a
II miejsce – Natalia Karwecka – kl. III b

KLASY IV:
I miejsce – Tymoteusz Paliński – kl. IV c

KLASY V:
I miejsce – Michał Fijałkowski – kl. V a

KLASY VI:
I miejsce – Julia Capar – kl. VI b

KONKURS PLASTYCZNY „WIELKANOCNY ZAJĄCZEK”

W marcu został ogłoszony Szkolny Konkurs Plastyczny „WIELKANOCNY ZAJĄCZEK”. Konkurs był adresowany dla dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas pierwszych. Zwycięzców wyłoniła komisja w składzie: p. Zofia Piotrowska, p. Grażyna Krzycka oraz p. Edyta Szymków.

I miejsce – Paweł Ludwisiak (klasa Ia)
II miejsce – Dawid Kaczmarek (klasa Ic)
III miejsce – Marietta Dreścik (klasa Ib)
Wyróżnienie – Karolina Majerska oraz Jonathan Smok (oddział przedszkolny).

Konkurs Ojczyzna polszczyzna.

I miejsce – Julia Capar VIb i Natalia Wojciechowska VIa
II miejsce – Jakub Marciszonek VIa
III miejsce – Michał Batruch Va
IV miejsce – Julia Jakimowicz VIa i Igor Frejtak VIb

Konkurs plastyczny na plakat „Wiosna tuż tuż”

Spośród wszystkich prac komisja w składzie : Siostra Marianna, Pani Elżbieta Fijałkowska, Beta Smolarz oraz Anita Jakubowska przyznały miejsca poszczególnym klasom:

I miejsce kl. VI a
II miejsce kl. IV c
III miejsce kl. IV b 
Wróżnienie dla kl. V a

Szkolny Konkurs Ortograficzny

I miejsce -Marcin Jakubowski kl.VB, Michał Fijałkowski kl.VA
II miejsce – Tymoteusz Paliński kl.IVC
III miejsce – Karolina Krzyżanowska VIA, Jakub Wantoch – Rekowski kl.VB, Daniel Maciejski kl.IVB, Julia Capar kl.VIB

Wyniki Szkolnego Konkursu Ortograficznego na poziomie klas:

Klasy IV

I miejsce – Tymoteusz Paliński – IVC
II miejsce – Daniel Maciejski -IVB
III  miejsce- Julia Bilek – IVC

Klasy V

I miejsce – Marcin Jakubowski VB, Michał Fijałkowski VA
II miejsce – Jakub Wantoch – Rekowski VB
III miejsce – Martyna Nachyła VB

Klasy VI

I miejsce – Julia Capar VIB, Karolina Krzyżanowska VIA
II miejsce – Kacper Bukarewicz VIA
III miejsce – Wiktoria Klimek, Paulina Kalata VIA

Szkolny etap konkursu: „Przez poezję z humorem”

I miejsce – Katarzyna Fijałkowska I c na poziomie klas I
I miejsce – Daria Wosik II c na poziomie klas II
I miejsce – Oliwia Nazaruk III c na poziomie klas III.

Konkurs Piosenki Zimowej dla uczniów klas I – IV

Dnia 27.02.2013 wychowawczynie świetlicy zorganizowały Konkurs Piosenki Zimowej dla uczniów klas I – IV.

I miejsce – Katarzyna Fijałkowska kl. I c i Kacper Kozłowicz kl. I c
II miejsce – Martyna Podlipna kl.I a i zespół dzieci z klasy II a
III miejsce – Zofia Królikowska kl. I b

Szkolny Konkurs Historyczny „Szlakiem Słupskich Zabytków” 

17 grudnia rozstrzygnięty został szkolny konkurs historyczny „Szlakiem Słupskich Zabytków”. Uczniowie przygotowali przewodnik po swoim mieście w formie graficznej lub elektronicznej (papierowa wersja przewodnika w formie folderu, elektroniczna wersja w postaci dokumentu Word lub prezentacji PowerPoint).

Klasy IV:

I miejsce – Kamila kawałkowska kl. IV c
II miejsce – Marcin Wilkosz kl. IV c i Michał Kolada kl. IV c

Klasy V:

I miejsce – Michał Fijałkowski kl. V a
II miejsce – Martyna Nachyła kl. V b

Konkurs na najpiękniejszą BOŻONARODZENIOWĄ KARTKĘ.

Spośród wielu bardzo ciekawych prac komisja w składzie: Ewa Chochuł, Beata Smolarz oraz Anita Jakubowska przyznały miejsca poszczególnym uczniom :

I miejsce – Aleksandra Olesiak kl. I a oraz Natalia Kowalska kl. V a
II miejsce – Anna Lindstedt kl.V b
III miejsce – Bartek Swinder kl. IV b
Wyróżnienie dla Julii Bilek kl. IV c

Konkurs informatyczno-plastyczny pt. „Świąteczna Kartka Bożonarodzeniowa”.

26 listopada 2012 roku odbył się konkurs informatyczno-plastyczny pt. „Świąteczna Kartka Bożonarodzeniowa”. W konkursie wzięli udział uczniowie klas 4-6. Komisja w składzie: Dorota Duraj, Zofia Piotrowska i Iwona Powideł przyznała następujące miejsca:

I miejsce – Julia Kraska kl. VI b
II miejsce – Ewa Dargiel kl. VI a
III miejsce – Kamila Kawałkowska kl. IV c i Aleksandra Krawczyk kl. IV b
Wyróżnienia: Michał Batruch kl. V a, Aleksandra Majek kl. VI a, Magdalena Olejniczak kl. V a, Paulina Kalata kl. VI a, Sandra Jankowska kl. IV b, Wiktoria Lizinczyk kl. IV c, Martyna Czekalska kl. IV c

Konkurs „Mój miś – mój przyjaciel”

Spośród wielu bardzo ciekawych prac plastycznych komija w składzie : Beata Smolarz, Ewa Pyzio i Anita Jakubowska wyłoniła zwycięzców:

I m-ce: Małgorzata Batruch kl. II c i Michał Batruch kl. V a
II m-ce: Aleksandra Krawczyk kl. IV b i Wiktoria Sawicka kl. IVc
III m-ce Natalia Kowalska kl. Va
Wyróżnienia: Julia Capar kl. VI b, Anna Glińska kl. IV b, Karolina Jachimowska kl. IV b, Sandra Jankowska kl. IV b, Kacper Marciszonek kl.IV b, Kamil Przyłucki kl. IV b, Malwina Słomska kl. IV b, Szczepan Waluś kl. IV b

Konkursy biblioteczne

10.10.2012r. – Konkurs plastyczny na rysunek promujący Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Klasy IV:

I miejsce – Joanna Ciepłuch kl. IV c
II miejsce – Aleksandra Bilińska kl. IV c
III miejsce – Agnieszka Ciepłuch kl. IV c
wyróżnienie – Wanesa Kułdo kl. IV a

Klasy V:

I miejsce – Sandra Bilińska kl. V b

11.10.2012r. – Konkurs plastyczny „Szukajmy przyjaciół w ulubionych książkach”

I miejsce – Kacper Kaczmarek kl. III b
II miejsce – Natalia Pacholska kl. II b
III miejsce – Agnieszka Ciepłuch kl. IV c
wyróżnienia – Malwina Słomska kl. IV b, Aleksandra Paschke kl. III a, Urszula Tracz kl. IV a

17.10.2012r. – Konkurs plastyczny „Książka – okno, przez które można zobaczyć…”

I miejsce – Wiktoria Sawicka kl. IV c

22.10.2012r. – Konkurs frazeologiczny – „Góra książek” dla klas VI

I miejsce – Aleksandra Majek kl. VI a – 23 pkt, Jakub Marciszonek kl. VI a – 23 pkt, Julia Capar kl. VI b – 23 pkt, Kacper Smysło kl. VI b – 23 pkt
Wyróżnienia: Natalia Wojciechowska kl. VI a – 21 pkt, Sandra Górska kl. VI a – 21 pkt, Wiktoria Klimek kl. VI a – 21 pkt, Kamil Ollik kl. VI b – 19 pkt

23.10.2012r. – Konkurs literacki na wierszyk o książce

I miejsce – Natalia Wojciechowska kl. VI a
II miejsce – Natalia Kowalska kl. V a
III miejsce – Paweł Markowski kl. IV c

23.10.2012r. – „W krainie uśmiechniętej książki” – konkurs zagadek dla dzieci z oddziału przedszkolnego

I miejsce – Amelka Zakrzewska
II miejsce – Martyna Urbaniak
III miejsce – Patrycja Sadłowska

31.10.2012r. – Konkurs czytelniczy dla klas II „Ptasie radio nadało”

I miejsce – kl. II b – 45,5 pkt
II miejsce – kl. II c – 35,5 pkt
III miejsce – kl. II a – 24 pkt

Szkolny konkurs plastyczno – konstrukcyjny dla klas 0 – III  pod hasłem „Warzywna kukiełka”.

Spośród 25 prac komisja w składzie: Grażyna Krzycka, Zofia Piotrowska, Joanna Kamińska wyłoniła zwycięzców:

I miejsce – Adrian Dawidowicz – kl.0
II miejsce – Piotr Jarmuł – kl.IIc
III miejsce – Jonathan Smok – kl.0
Wyróżnienie – Olek Trusiak – kl.0