W dniu 7 lutego 2019 roku uczniowie klasy V d i VII c wraz z wychowawcami p. Katarzyną Mikulec i p. Iwoną Powideł zorganizowały apel z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu obchodzonego co roku. Uczniowie przygotowali scenki rodzajowe oraz piosenki, które miały na celu przekazanie, że Internet służy nie tylko do nauki i przyjemności, ale czyha w nim wiele zagrożeń na wszystkich młodych uczestników. Pierwsza scenka mówiła o tym, że nie wolno ufać osobom poznanym w sieci, ponieważ nigdy nie wiemy, kto siedzi po drugiej stronie. Druga scenka była przestrogą dla tych, którzy od nieznanych osób ściągają pliki z pracami domowymi, bo nowa koleżanka może okazać się nauczycielką. Ostatnia scenka przestrzegała przed wielogodzinnym siedzeniem przed komputerem.  Piosenki zaprezentowane przez uczniów również miały cel edukacyjny.

Comments are closed.