Wolontariat rok szkolny 2023/2024


,,Ekomisja w podstawówkach”

Miło nam poinformować, iż praca plastyczna naszej uczennicy Michaliny Czerwińskiej z klasy 6 A została wyróżniona w Ogólnopolskim Konkursie ,,Kosmiczna Bajka”. Organizatorem konkursu była Federacja Polskich Banków Żywności i był on częścią projektu ,,Ekomisja w podstawówkach” , którego partnerem był Lidl Polska.
Gratulacje dla Michaliny 🙂


UWAGA !! AKCJA CHARYTATYWNA dla 🐕🐕

Szkolne Koło Wolontariusza ogłasza zbiórkę darów dla zwierząt ze słupskiego schroniska. Informacja o tym co zbieramy znajduje się na slajdach. Dary można przynosić do pani Ewy Pyzio, sala 22, do 29.02.2024 r. Liczymy na Wasze dobre ❤️💛💚💙💜


Gala finałowa IX Edycji Pomorskiego Festiwalu Piosenki Marynistycznej

25 listopada cztery nasze wolontariuszki należące do Szkolnego Klubu Wolontariusza wraz z opiekunem panią Ewą Pyzio wsparły swoją pracą organizację gali finałowej IX Edycji Pomorskiego Festiwalu Piosenki Marynistycznej ,,Marina 2023″, która odbyła się w Centrum Kultury w Kobylnicy. Dziękujemy Pani sekretarz konkursu – wicedyrektor Annie Bieleckiej – za zaproszenie.


Inicjatywa charytatywna

Uczniowie należący do Szkolnego Klubu Wolontariusza nie tylko pracują na terenie szkoły, ale również poświęcają swój wolny czas, angażują się w inicjatywy charytatywne organizowane na terenie miasta. Miło nam poinformować, że nasza wolontariuszka Alicja Z. z klasy 6 A współpracując z MDK w Słupsku malowała mural na oddziale pediatrii w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Słupsku oraz w Przedszkolu Miejskim nr 2 czytała dzieciom bajki na zakończenie tygodnia Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Gratulujemy postawy 😀


,,Prezent pod choinkę”

09 listopada zakończyła się zbiórka paczek, która prowadzona była na terenie szkoły od miesiąca. Nasi wolontariusze przekazali wszystkie prezenty ks. Wojciechowi Froehlich, koordynatorowi akcji charytatywnej ,,Prezent pod choinkę”. Wszystkim indywidualnym wolontariuszom i klasom dziękujemy za przygotowanie upominków, które zostaną przekazane dzieciom z domów dziecka i w obozach dla uchodźców w Ukrainie, Rumunii i Bułgarii.


Szkoła Pamięta

W ramach akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki ,,Szkoła pamięta ” nasi wolontariusze wraz z panią Ewą Pyzio 24 października uporządkowali kilkadziesiąt dziecięcych grobów na Cmentarzu Komunalnym w Słupsku. Jesteśmy pełni podziwu dla zaangażowania naszych uczniów, którzy poświęcili swój wolny czas po lekcjach, żeby zrobić dobry uczynek. W tym roku udział w akcji wzięło 23 dzieci.


Razem możemy więcej dla Kuby

Miło nam poinformować, że nasi wolontariusze przekazali dziś pani Ewelinie kilka worków nakrętek 👏 Zbiórka ma wspomóc rehabilitację Kuby, dlatego też działamy dalej i do końca roku szkolnego zbieramy kolejne nakrętki 💪 Razem możemy więcej dla Kuby.


Zbiórka z okazji Światowego Dnia Zwierząt

4 października przyłączyliśmy się do obchodów Światowego Dnia Zwierząt. Z tej okazji Szkolny Klub Wolontariusza zorganizował zbiórkę rzeczy dla słupskiego schroniska. Jak co roku nasi uczniowie, wolontariusze nie zawiedli. 09 października nasze wolontariuszki przekazały dary dla schroniska. Przy okazji dziewczynki mogły zwiedzić schronisko i zobaczyć w jakich warunkach żyją bezpańskie zwierzęta oraz dowiedziały się jak wygląda praca wolontariusza w schronisku.


Pomaganie przez spacerowanie

Klasy 5a oraz 5b podczas pierwszego dnia wycieczki we Wrocławiu pokonały ponad 13 km – to łącznie 533 km dobra dla Krzysia (41 uczestników)! To jeszcze nie koniec! Dziękujemy wszystkim wolontariuszom i czekamy na kolejne kilometry 🙂


II Bieg dla WOŚP z gminą Słupsk

Niezniszczalni! Nasi uczniowie – wolontariusze wzięli udział w biegu na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mimo bardzo niesprzyjającej pogody, udało nam się pokonać dystans 6km, każdy z uczestników wrzucił do puszki swój grosik – dziękujemy za wasze ogromne serca! Dziękujemy rodzicom za doping!! Jesteście wielcy!


Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Drodzy uczniowie, nauczyciele, rodzice i pracownicy szkoły!

Miło nam poinformować, że w tegorocznej akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy udało nam się zebrać 709zł 20gr. Wielkie podziękowania należą się również naszym wolontariuszom, którzy przez cały tydzień pracowali na rzecz WOŚP:
z klasy 5 A – Lena G., Nadia B., Julian S., Amadeusz W., Zuzia M., Liliana S., Milena B., Daria B., Zuzia K., Ala Z.,
Michalina Cz.
z klasy 6 A – Ula D., Blanka P., Amelia J., Zuzia Ż., Maja W.
z klasy 8 C – Amelia P., Martyna B., Jakub L., Wojtek K.

Dziękujemy wszystkim za okazane wsparcie 😘


VII Mikołajkowy Kross Górski z Komandorkiem u Kantego

10 grudnia uczniowie klas Va, Vb oraz Tomasz B. z klasy 7a wzięli udział w charytatywnym biegu Mikołajkowym – mieliśmy do pokonania dystans ponad 7km w zimowej odsłonie ale daliśmy radę! Były podbiegi, dużo śniegu jednak nic nas nie zatrzymało i pokonaliśmy ten dystans. Wsparliśmy słodyczami oraz artykułami papierniczymi podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego z Damnicy, a także Seniorów z Domu pomocy Społecznej oraz chorych onkologicznie. Dzieci – macie ogromne serca!! Dobro zawsze wraca ,pomaganie ma moc! Wszyscy jesteście zwycięzcami! Widzimy się za rok.

Serdeczne podziękowania dla P. Darka Kłosowskiego za medale dla dzieci.


„Szkoła pamięta”

27 października 24 uczniów ze Szkolnego Klubu Wolontariusza pod opieką pani Aleksandry Chylewskiej i pani Ewy Pyzio uczestniczyło w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”. W ramach akcji wolontariusze posprzątali kilkadziesiąt dziecięcych nagrobków na Cmentarzu Komunalnym w Słupsku. Ich zaangażowanie jest godne podziwu. Dziękujemy za Waszą dojrzałość, empatię i poświęcony czas.

Piszą o nas…


Akcja charytatywna ,,Prezent pod choinkę”

„Więcej szczęścia jest w dawaniu niż w braniu”
Jak co roku nasza szkoła przyłączyła się do „Ogólnopolskiej akcji charytatywnej zatroszcz się o innych i zrób prezent dla dzieci”. Wszystkie paczki trafią do dzieci w szkołach, domach dziecka, świetlicach, szpitalach i kościołach w Ukrainie, Rumunii oraz w obozach dla uchodźców w Bułgarii.

Dobiegła końca akcja charytatywna ,,Prezent pod choinkę” w ramach której nasi uczniowie, wolontariusze z dobroci serca przygotowali paczki świąteczne dla potrzebujących dzieci z Ukrainy, Rumunii i Bułgarii. Udało nam się przygotować 32 paczki. Szczególne podziękowania za zaangażowanie należą się klasom 5 a, 5 b, 6 a , 8 c oraz uczniom, którzy przygotowali paczki indywidualnie : Nina K., Amelia P. , Ania i Andrzej L., Igor P. , Natalia P., Aleksandra O., Zuzanna K., Julian S., Klaudia K., Marcel S., Michalina Cz., Liliana S., Alicja K., Franciszek B., Amadeusz W., Szymon L., Milena B., Urszula D. W imieniu organizatorów bardzo dziękujemy. Fajnie, że można na Was liczyć 😍❤️


ZAKRĘCONA AKCJA NAKRĘTKOWA!!!!

Dziękujemy naszym wolontariuszom za przekazanie dużej ilości korków i zużytych tonerów na zbiórkę w ramach akcji Postawmy Kubę na nogi 🤩
DOBRO WRACA ❤️❤️❤️


VIII Słupski Bieg Charytatywny na rzecz Zwierząt – Jedynka pomaga!!

9 października uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariusza wzięli udział w Słupskim biegu charytatywnym na rzecz zwierząt!! Ekipo dobra z Jedynki dziękujemy wam że jesteście! Macie ogromne serca! Dziękujemy: Nikola S. – V b, Kacper Ch. – V b, Julia Ś. – V b, Kornelia Ch. – V b, Dorian P. – V b, Lena G. – V a , Lena M. – V a, Adam J. – V a, Lila S. – V a, Milena B. – V a, Nikola A. – VIII c, Hania K. – VIII c, Dorota R. – VIII c. Dziękujemy też naszej Pani pedagog Sylwii za zaangażowanie w bieg Widzimy się w kolejnej edycji! Pomaganie przez bieganie.


Kiermasz słodkości na Rzecz Szkoły

29 września odbył się Kiermasz słodkości w naszej szkole. Serdeczne podziękowania dla dziewczynek ze Szkolnego Klubu Wolontariusza z klasy 5a: Daria B., Lena M., Nadia B., Ola O., Milena B., Lila S. i Zuzia M. Dziewczyny wykonały super pracę, jeszcze raz dziękujemy za zaangażowanie.


Nawiązanie współpracy ze świetlicą szkolną

Nasza świetlica nawiązała współpracę ze Szkolnym Kołem Wolontariusza. Wolontariuszki – koleżanki ze starszych klas pomagają świetliczakom w pracach domowych, rozmawiają z dziećmi i przeprowadzają fajne zabawy towarzyskie i ruchowe. Dzisiaj – 26.09.2022 odwiedziły nas sympatyczne dziewczynki z 5a.


Akcja ,,Bieg w piżamach ”

czytaj więcej…


„Sprzątanie świata”

„Sprzątanie świata” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko
W dniu 16.09.2022 nasi wolontariusze uczestniczyli czynnie w akcji. Sprzątaliśmy Lasek Południowy PKIW, okolice mostu Żelaznego przy ulicy Rybackiej.


ARCHIWUM:

Wolontariat rok szkolny 2021/2022

Wolontariat rok szkolny 2020/2021

Wolontariat – rok szkolny 2019/2020

Skip to content