Świetlica szkolna czynna jest
od poniedziałku do piątku
od godziny 6.30 do godziny 16.30

Z życia świetlicy szkolnej….

Informujemy, że w roku szkolnym 2023/2024 nasza Szkoła bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Wspólnie mocniejsi – uczymy się przez integrację”.
Celem inicjatywy jest integrowanie uczniów z różnych środowisk społecznych i kulturowych, rozwijanie wrażliwości na różnice między ludźmi, promowanie kreatywności oraz naukę współpracy.

Świetlica szkolna przystąpiła do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego Wspólnie Mocniejsi – Uczymy się przez integrację. Zrealizowaliśmy pierwsze z zadań.
1. Bajkowy świat – tworzymy własne postacie. Celem zdania było:
– wzmacnianie kreatywności uczniów,
– współpraca uczniów w grupach,
– praca nad projektem, który wymagał od uczniów myślenia przestrzennego oraz umiejętności rysowania.
Uczniowie stanęli na wysokości zadania i stworzyli wspaniałe prace.

2. Świetlica szkolna wykonała kolejne zadanie z Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego Wspólnie Mocniejsi – Uczymy się przez integrację. Tematem zajęć była kreatywna zabawa z językiem. Podczas tego zadania uczniowie w grupach tworzyli rymowanki związane z słowem śnieg, a także poprzez zabawę wymyślali rymy do wybranych słów zwracając uwagę na poprawną pisownię ortograficzną.

3. Świetlica szkolna wykonała kolejne zadanie z Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego Wspólnie Mocniejsi – Uczymy się przez integrację. Tematem zajęć była matematyczna gra planszowa. Podczas tego zadania uczniowie w grupach tworzyli wymyślone przez siebie gry planszowe. Gry wyszły bardzo kreatywne.Z ogromną radością informujemy, że świetlica szkolna w roku szkolnym 2023/2024 bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Zabawa sztuką”. Głównym celem projektu jest propagowanie sztuki w korelacji z kompetencjami kluczowymi oraz zgodnie z założeniami pedagogiki freblowskiej.

  1. Świetlica szkolna zrealizowała zadanie z Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Zabawy sztuką”. Konstrukcje freblowskie.
  2. Świetlica szkolna zrealizowała kolejne zadanie z Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Zabawy sztuką”. Sztuka op-art.

Dnia 14 lutego świetlica szkolna wzięła udział w projekcie edukacyjnym „Podaj dalej dobro”
Celem projektu było:
– rozwijanie empatii i uwrażliwianie na potrzeby innych ludzi,
– integracja ze środowiskiem lokalnym i społecznym,
– integrowanie grupy.
Główne zadanie projektu polegało na wyjściu z uczniami na spacer w walentynki i rozdanie osobom spotkanym podczas spaceru, sąsiadom placówki, osobom pracującym w pobliskich punktach usługowych, biurach itp. materiałów projektowych, z hasłem: Podaj dalej dobro.Dziś (23 lutego) świetlicę odwiedziła szkolna pani pedagog. Opowiedziała dzieciom o swojej pracy. Teraz wiemy, że ze swoimi szkolnymi i domowymi problemami możemy zgłosić się do niej. Ona pomoże nam rozwiązać nasze kłopoty.


„Podróże te małe i te duże….” Dnia 20.02 podczas zajęć na świetlicy uczniowie zapoznali się z zawodami związanymi z transportem, a następnie wykonywały prace plastyczne przedstawiające wybrany zawód np. pilot, kierowca, kolejarz, taksówkarz czy też kapitan statku.


Szare, bure lub pstrokate, wszystkie koty za pan brat, mają drogi swe i płoty, po prostu koci świat. Dzień kota w świetlicy szkolnej.


Świetlicowe walentynki


Podczas wykonywania prac plastycznych dzieci ze świetlicy przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa podczas ferii zimowych.


Wyniki szkolnego konkursu dla klas I-III pt. „Pejzaż zimowy” organizowanego przez wychowawców świetlicy szkolnej.
I miejsce: Gajdul Ksawery 2a, Kołek Amelia 1b
II miejsce: Baran Kuba 2a, Choroba Małgorzata 1b
III miejsce: Lesiak Natasza 3b, Walach Hanna 1b, Szter Filip 1a
Wyróżnienia: Kowalski- Cholewa Igor 1a, Maszota Aleksandra 1b Wszystkim zwycięzcom bardzo gratulujemy i zapraszamy do brania udziału w kolejnych konkursach.


My się zimy nie boimy, nawet bardzo ją lubimy! W naszej świetlicy powstała galeria bałwanków, które pięknie prezentują się w kąciku plastycznym!


Wiele emocji wzbudził pokaz czynności z zakresu resuscytacji wykonany na fantomie. Dzieci pod czujnym okiem pani Danusi Bukowskiej mogły samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy. Ćwiczyły resuscytację na fantomach, uczyły się jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej. Utrwalały numery alarmowe, jak również kolejność podejmowania działań podczas udzielania pomocy.


W dniu 10 stycznia uczniowie świetlicy odwiedzili bibliotekę szkolną. Pan Paweł zapoznał nas ze swoim zawodem oraz opowiedział o swoich pasjach. Następnie przypomniał nam regulamin wypożyczania książek, jej działalność oraz zasady korzystania ze zbiorów bibliotecznych. Z uwagą słuchaliśmy informacji dlaczego warto czytać i jak bardzo czytanie poszerza nasz zasób słownictwa, a także wpływa na rozwój poznawczy i emocjonalny. To była bardzo wartościowa lekcja.


Pożegnaliśmy stary rok i przywitaliśmy Nowy – 2024. Dzieci ze świetlicy wykonywały prace, które pomogą utrwalić w pamięci tę zmianę, a jednocześnie będą piękną dekoracją sali.


Wyniki konkursu plastycznego „Zwariowana broda Mikołaja” dla klas I-III.
Wyróżnione prace:
Małgorzata Choroba 1b
Iga Czekała 3a
Nikodem Drabik-Miszuk 3b
Nikola Formella 1b
Maja Krysiak 3a
Oliwier Stępień 2a
Pola Trzebińska 2a
Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach świetlicowych.


Śnieg i mróz to fantastyczna radość dla dzieci! Ale nie dla ptaków… Na szczęście dzieci ze szkolnej świetlicy potrafią zadbać o tych skrzydlatych przyjaciół!


Kreatywne zabawy w świetlicy: tworzenie tangramowych zwierząt i domów oraz kasztanowych głów 🙂


Świetliczaki dokarmiają ptaki! Pod takim hasłem zwarta ekipa wyruszyła do szkolnego ogródka z ptasią karmą. Sprawdziliśmy stan karmników, nasypaliśmy ziarenek i czekamy na skrzydlatych gości. Ogłaszamy sezonowe otwarcie ptasiej stołówki!


Nasze „świetliczaki” miały okazję poznać różne rodzaje grzybów: ich kolor, wielkość, czy są trujace, czy jadalne. Dlatego chętnie podeszły do wykonania „Grzybów z Kosmosu” uruchamiając swoją wyobraźnię i kreatywność.Przyszła jesień do świetlicy szkolnej, a wraz z nią kasztany, z których dzieci wykonywały ludziki i zwierzęta.


Nasza świetlica wzbogaciła się o nowe gry planszowe. 20 października naszym gościem był Pan Mikołaj Smolarz, który jest ogromnym fanem i propagatorem planszówek. Pan Mikołaj organizuje też i prowadzi spotkania z planszówkami w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Pomagał nam dziś w przyswojeniu zasad gier i zarażał nas swoją pasją do tej formy spędzania czasu w gronie kolegów i koleżanek.


Uczestnicy świetlicy szkolnej wykonywali portrety członków swoich rodzin metodą kropkowaną.


Bo w świetlicy jest przyjemnie!
Tu lubimy być codziennie!
Mnóstwo zabaw wymyślamy,
I w chińczyka, szachy gramy.
Z klocków cuda budujemy,
Czasem też hałasujemy.
I śpiewamy i fikamy,
Swe talenty rozwijamy.
Malujemy i czytamy,
Lekcje także odrabiamy oraz na materacach wypoczywamy.


Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim pracownikom szkoły.
Uczniowie świetlicy szkolnej


W dniu 12 października w świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty pt. „Integracja to nie słowo, to relacja – kampania kształtująca właściwe postawy wobec osób z niepełnosprawnościami” realizowane przez panią Agnieszkę Orzech Prezes Fundacji Wspierania Rozwoju Osób Niepełnosprawnych „Radius” oraz Panią Aleksandrę Gazdę. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się z jakimi problemami borykają się, jakie marzenia i pasje mają osoby niepełnosprawne, a także w jaki sposób możemy pomóc osobie z niepełnosprawnościami. Podczas warsztatu ćwiczyliśmy jak przeprowadzać osobę niewidomą przez ulicę oraz jak porusza się osoba niewidoma z pomocą białej laski. Odgadywaliśmy przedmioty za pomocą dotyku, a także zapoznaliśmy się z przedmiotami i narzędziami, które ułatwiają codzienne życie osobie niewidomej. Bardzo dziękujemy Paniom za wartościowe zajęcia.


10 października w świetlicy obchodziliśmy również Dzień Gier Planszowych. Dzieci grały z radością w ulubione gry. Uczniowie miło spędzili czas, a jednocześnie uczyli się współpracy, rozwijali, spostrzegawczość oraz logiczne myślenie. Była to wspaniała zabawa, ale nie tylko… Gra w planszówki przynosi wiele korzyści. Umożliwia bezpośredni kontakt z innymi osobami. W planszówki warto grać nie tylko od święta!


W dniu 10 października 2023 r. w świetlicy szkolnej obchodziliśmy Światowy Dzień Drzewa.


W naszej szkole po raz kolejny została przeprowadzona zbiórka karmy dla bezdomnych zwierząt. W jej ramach była zbierana karma sucha i mokra, zabawki, koce, smycze, a także obroże dla bezpańskich psów oraz kotów. Zebrane artykuły zostały przekazane dla zwierząt ze schroniska. Celem akcji było kształtowanie właściwych postaw wobec zwierząt potrzebujących pomocy oraz uwrażliwienie na ich los. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, ich rodzicom i pracownikom szkoły, którzy włączyli się w przeprowadzoną zbiórkę.


Z okazji Światowego Dnia Uśmiechu niech każdy z nas pamięta by jego buzia była uśmiechnięta. Życzą uczniowie świetlicy.


Radosne zabawy z balonami na koniec tygodnia w świetlicy. Tak zakończyliśmy dzień uśmiechu.


W tym tygodniu wyjątkowo liczna grupa wolontariuszek czyli uczennic ze starszych klas, odwiedzała świetlicę szkolną. Wolontariuszki z zapałem pomagały młodszym kolegom i koleżankom odrabiać zadania domowe, organizowały dzieciom zajęcia ruchowe w świetlicy jak i na świeżym powietrzu, budowały z uczniami przeróżne budowle z klocków oraz motywowały do wspólnej zabawy. Naszym wolontariuszkom serdecznie dziękujemy za poświęcony czas.


Każdy z nas wie, że zwierzęta to istoty, bez których życie człowieka byłoby nudne i pozbawione radości. Dlatego też w środę (04.10.2023 r.) w świetlicy szkolnej obchodziliśmy „Światowy Dzień Zwierząt”, który został ustanowiony w 1931 roku na konwencji ekologicznej we Florencji. Z tej okazji w świetlicy szkolnej rozmawialiśmy na temat naszych ulubieńców – czyli jakie zwierzątka hodujemy w domu, jakie miejsce zajmują w naszym życiu oraz jak możemy im pomagać? Przeglądaliśmy atlasy zwierząt. Rozwiązywaliśmy krzyżówki, zagadki, sudoku oraz wykreślanki, a także graliśmy w memory. Rozpoznawaliśmy odgłosy różnych zwierząt. Nie zabrakło również prac plastycznych.


W dniu 04.10 odbyło się uroczyste wręczenie przez Panią Wicedyrektor dyplomów i nagród laureatom konkursu plastycznego pt. „Pocztówka z wakacji.” Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie dziękujemy, a laureatom jeszcze raz gratulujemy osiągniętych sukcesów. Zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach!

Wyniki:
I miejsce – Marcelina Duch z kl. 1a
II miejsce – Maja Sasin z kl. 3b
III miejsce – Nadia Stepanowska z kl.3b
wyróżnienia – Vanessa Pawlak z kl. 2a oraz Kacper Biernacki z kl. 2b


Głośne Czytanie zawitało do naszej świetlicy. W dniach 25.-29.09. zaproszeni goście oraz uczniowie ze starszych klas czytali świetliczakom znane bajki oraz wiersze. Po skończonym czytaniu uczniowie rozwijali swoją wyobraźnię, tworząc ilustrację do przeczytanych utworów. Uczniowie sami również bardzo chętnie sięgają po książki z naszego zbioru świetlicy. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.


28-go września nasza świetlica obchodziła Światowy Dzień Jabłka. Wiele zajęć toczyło się wokół tego tematu. Na koniec schrupaliśmy soczyste jabłuszka. Pycha, samo zdrowie!


Miniony tydzień zleciał nam bardzo szybko, ale w świetlicy nie nudziliśmy się. Bo w świetlicy fajnie jest. Można sobie odpocząć i poleżeć na fotelach w naszych kącikach relaksu przy dobrej książce. Oczywiście nie mogło zabraknąć prac plastycznych i kolorowanek. Był też i czas na zabawę.


Międzynarodowy Dzień Kropki w świetlicy szkolnej!


Miniony tydzień w świetlicy szkolnej obfitował w różne zabawy oraz odrabianie prac domowych.


Zajęcia w świetlicy szkolnej w ubiegłym tygodniu.

ARCHIWUM:

Rok szkolny 2022/2023

Rok szkolny 2021/2022

Rok szkolny 2020/2021

Rok szkolny 2019/2020

Skip to content